Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

rozwiązanie dał nieodpowiednie dla naszego gatunku, ale diagnoze dał całkiem trafną.


@Morthgar: Jaką diagnozę? Dla żadnego gatunku nie jest dobra wymuszona równość, bo to nierówność wynikająca z ciągłego ulepszania się, jest motorem ewolucji.
  • Odpowiedz
dla mrówek dobra.


@Morthgar: Czy wszystkie mrówki żyją w zgodzie? Czy raczej odosobnione grupy mrówek, które walczą z innymi grupami?

Mrówki to przykład narodowego socjalizmu, a nie samego socjalizmu, bo wspólnota jest tylko dla spokrewnionych mrówek.
  • Odpowiedz
całkiem trafne, jak to z Biblią ;)


@kubako: różnica taka, że ludzie kierujący się biblią stworzyli najlepszą cywilizacje na świecie. Ludzie kierujący się Marksem stworzyli głód w ZSRR, na Kubie, w Wenezueli itp..
  • Odpowiedz
@K_R_S:
Przecież Marks i Engels doskonale wiedzieli że system komunistyczny jest niewydolny ekonomicznie i nawet tego nie ukrywali.

To tylko dzisiejsza, niedouczona lewica twierdzi że w komunizmie można zapewnić sobie dobrobyt, podczas gdy z literatury twórców komunizmu jasno wynika że w momencie kiedy skończą się zasoby ukradzione podczas rewolucji, ludzie się zbuntują i wtedy niezbędne jest stosowanie aparatu terroru.

Oni tego nie ukrywają.
  • Odpowiedz
niektórzy z nich nawet twierdzą, że nazwanie faz rozwoju takich jak embrion czy płód to pseudonauka xDD


@rzuf22: Pseudonauką jest odbieranie ludzkim płodom i embrionom przynależności gatunkowej do grupy homo sapiens.
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Odpowiedziałeś mi już na komentarz, w którym podważałeś wpływ Marksa na socjologię? Chyba nie dostałem powiadomienia. Czy nadal wymigujesz się, tak jak w tym komentarzu, gdy nie chcesz podać coledze @marcelus żadnego cytatu lub chociaż rozdziału? Chyba nie wypowiadasz się znów na temat, o którym nie masz pojęcia i np. „Manifestu komunistycznego” lub „Kapitału” w ogóle nie przeczytałeś?
  • Odpowiedz
Odpowiedziałeś mi już na komentarz, w którym podważałeś wpływ Marksa na socjologię?


Podważałem jego genialność w tym zakresie, a nie to, że miał wpływ, bo wpływ oczywiście miał, podobnie jak każdy ideolog zbrodniczego systemu.

Czy nadal wymigujesz się, tak jak w tym komentarzu, gdy nie chcesz podać coledze @marcelus?


@RoHunter: Przecież podałem dowód na to, że powiązania Marksa z komunizmem są bezsprzeczne.

Chyba nie wypowiadasz się znów na temat, o
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii: Wykazałeś powiązania Marksa z komunizmem. Nobel już w drodze.
„Genialność”? Co masz na myśli? „Każdy ideolog zbrodniczego systemu” miał wpływ na rozwój i współczesną socjologię? Ty w ogóle wiesz o czym piszesz? Książki nawet o podstawach socjologii/historii socjologii też chyba czytałeś tak fragmentarycznie jak Marksa.
  • Odpowiedz
„Każdy ideolog zbrodniczego systemu” miał wpływ na rozwój i współczesną socjologię?


@RoHunter: Oczywiście, że miał. Komunizm jak i nazizm były przyczyną badania socjologicznej genezy ich powstania, wielu naukowców też zajmowało się przez to badaniem totalitaryzmów i tego, czemu ludzie w imię tak chorych idei są w stanie zabijać masowo innych ludzi.
  • Odpowiedz
@Lawrence_z_Arabii:
Piszesz, że miał wpływ „każdy”. Trudno się z tym zgodzić. Tym bardziej, gdy w tym samym komentarzu piszesz o Marksie. Wpływ Marksa był i jest ogromny. Naprawdę garstka może z nim być w ogóle porównana.
Tłumaczysz mi rzeczy, które znam od dawna - takie rzeczy usłyszysz na drugim wykładzie z socjologii i pierwszym o jej historii.
  • Odpowiedz