Wpis z mikrobloga

Dzień dobry. Ja tylko chciałabym wywołać gównoburzę.

Przez dwa dni pojawiły się na głównej dwa artykuły donoszące o pogryzieniach przez amstaffy i pitbulle. Jad, który się tam wylewa jest przytłaczający.

"ta rasa powinna zostać zlikwidowana, jest niebezpieczna i niepotrzebna"

"Pitbulle to śmieci a nie zwierzęta. Moim zdaniem powinniśmy wprowadzić zakaz pitbulli w Polsce i wszystkie Pitbulle powinny być albo deportowane albo uśpione."

Moi drodzy, powiem to po raz ostatni: to właściciel odpowiada za wychowanie psa.

Tak, w większości takie psy biorą sebixy, więc ułożenie takiego psa pozostawia wiele do życzenia.

W rzeczywistości są to psy bardzo przywiązane do człowieka, opiekuńcze do dzieci, cierpliwe, delikatne i czułe.

Rozwiązaniem nie jest eksterminacja tych ras, ale solidne kary (włącznie z pozbawieniem wolności) dla właścicieli debili. Wtedy jeden z drugim zastanowi się przed puszczeniem takiego bez smyczy czy w ogóle przed kupnem zwierzęcia. Osobiście jestem też za testami wiedzowymi i psychologicznymi przed kupnem/adopcją psa. Każdego.

Nie będę odpowiadała na zaczepne komentarze.

#wroclawskiamstaff #amstaff #pitbull #ttb #bulterier #psy #pokazpsa #gownoburza #niepopularnaopinia
NaSmyczy - Dzień dobry. Ja tylko chciałabym wywołać gównoburzę.

Przez dwa dni poja...

źródło: comment_2w9uVDE4mb0IBw3djNhB2kRVGwoXaPyo.jpg

Pobierz
  • 29
@NaSmyczy o to dobrze powiedziane. Z tymi psami i ogolnie zwierzetami to sprawa jak z wychowywaniem dzieci. Malo kto sie do tego nadaje ale kazdy sie za to bierze ))¯_(ツ)_/¯
@PiersiowkaPelnaZiol: amstaff i pitbull to zupełnie to samo jeśli chodzi o charakter

@Call_me_Kaba: nadzieja się tli

@HansLanda88: @PiersiowkaPelnaZiol: osobniki, które brały udział w walkach (lub ich potomkowie) mogą przejawiać agresję do innych zwierząt, a nie do ludzi. Już tłumaczę: podczas walk psów właściciel czy całkowicie obcy człowiek mógł w każdej chwili wejść miedzy dwa gryzące się psy i je rozdzielić. Jeśli jakiś pies ugryzł człowieka, był eliminowany (często