Wpis z mikrobloga

#trening #silownia #trenerpersonalny #pytanie #pytaniedoeksperta
Cześć,
Chciałbym zacząć pracować nad sobą, planuję to dobrze zacząć by wyrobić nawyki żywieniowe / treningowe. Pomyślałem, że zainwestuje w trenera personalnego i tutaj mam parę pytań.
Czym się kierować przy wyborze takiej osoby?
To jest całkiem drogie, czy istnieje szansa, że po miesiącu czy dwóch usamodzielnię się na tyle by nie ładować kasy w tego typu usługi?
Właściwie warto zaczynać w ten sposób przygodę z siłownią?
Czego właściwie powinienem wymagać od takiej osoby?
  • 12
@Teoriawojny:

- Martwy ciąg
- Przysiad
- Podciąganie
- OHP (czyli wyciskanie nad głowę stojąc)
- Wyciskanie leżąc
- RDL (Rumuński martwy ciąg)
- Hip-thrust / glute bridge
- Wiosłowanie / pendlay rows

Poproś aby to CI pokazał. Proponuję kupić 1 lekcję, poćwiczyć 3-4 tygodnie, drugą lekcję za ten czasi i tak 3-4 razy i powinno być git. W między czasie nauczysz samemu machać na biceps.

Jeśli trener proponuje Ci pokaz
@wiera87: @wiera87
Dzięki Panowie, wielu trenerów ma też w ofercie rozpisanie diety +dobranie suplementów. Nie ukrywam, że chodzi mi po prostu o parę lekcji i wdrożenie się tak, że będę uczęszczał na siłownię regularnie wiedząc co mam robić i jak mam to robić. Wykupiłem sobie raz dietę bez treningu i to była masakra. (chodzi mi o to by masę zbudować)
@Teoriawojny: Więc tak: dobry trener będzie zawsze chciał Cię usamodzielnić(czyt. nauczyć )
Cały plan powinien być zbudowany na wolnych ciężarach i jeżeli Ty bardzo nalegasz to powinien dać Ci ćwiczenie na maszynie(nie odwrotnie) Ale wtedy plan powinien składać się z 90% ćwiczeń na wolnych i to 10 % to twoje zachcianki.

Po czym poznać dobrego trenera? Jeżeli nikt z pod jego ręki nie wychodzi na zawody trójbojowe,kulturystyczne to już może być
@Teoriawojny: kolejna kwestia - dobry trener z odpowiednią wiedzą o treningu siłowym, to rzadkość.

Aktualnie jest boom na weekendowych personali, dlatego omijaj ich szerokim łukiem.

Na początek możesz bazować na filmikach z yt. Seba Kot fajnie ogarnia te tematy. Nagrywaj się z boku i wyciągaj wnioski.
@wiera87: Właśnie na takie osoby wolałbym uważać, widzę że jest dużo młodych osób, które świetnie wyglądają no ale czy mają jakieś referencje? Bo to chyba nie jest tak, że czas spędzony na siłowni robi z kogoś specjalistę. Większość osób ma wpisane, że pierwsza lekcja jest darmowa, obadam zobaczę i ewentualnie się tu odezwę wołając osoby, które się udzieliły. Zależy mi żeby w końcu zacząć, bo żarcie z maca już mi się
@Teoriawojny: trenuję silowo kilkanaście lat i przez ten czas sporo się zmieniało. Mody na diety, suple i magivzne metody. Pozostało podejście, że cwiczenia globalne/wielostawowe/złożone są podstawą treningu. Tak naprawdę to możesz wykonywać przysiad, martwy ciąg i wyciskanie leżąc, notując bardzo fajny progres zarówno siłowy, jak i sylwetkowy.

Unikaj planów, jak ja to mówię "masturbacyjnych" - milion serii, trylion powtórzeń i #!$%@? z tego wynika.

Dieta - 2g/kgmc białek, 1g/kgmc tluszczy. Reszta