Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki chcąc wdrożyć się w używanie języka angielskiego wpadłem na pomysł żeby zacząć czytać książki w języku angielskim. Swój poziom oceniam jako średni, zamierzam zacząć od czytania książek lekturowych dla klasy podstawowej sądzę, że na początek jako rozruch były by w sam raz. Proszę o opinię i ewentualne polecenie czegoś na start.

#ksiazki #angielski #angielskizwykopem #czytajzwykopem
  • 23
@Quis: czytałem wszystkie po polsku z jednej strony fajnie bo na pewno pomoże to w zrozumieniu z drugiej strony nie lubię czytać czegoś dwa razy. Ale fajny pomysł dzięki.
@yneb: ja czytałem Harrego Pottera żeby się podszkolić w węgierskim, to dopiero była magia xD ale to są książki dla młodzieży, więc poziom trudności nie był wysoki, imo chyba warto, albo Kinga, albo jakieś klasyki w stylu Rok 1984. Dobrą opcją jest czytanie rozdziału w jednym języku, a potem tego samego rozdziału w innym. Najpierw czytasz po polsku, potem po angielsku (albo odwrotnie). W ten sposób zrobiłem spory postęp.
@yneb
Jeżeli chcesz nauczyć się używania angielskiego, to książki nie pomogą. Nauczysz się lepiej rozumieć tekst, poznasz słówka. Nie poprawisz wynowy, nie będziesz mówił ani pisał lepiej.
@diarrhoea: nie wpoję używanie odpowiednich czasów do danej sytuacji? Mówić potrafię, ale głównie kuleje u mnie gramatyka i właśnie to chcę przede wszystkim poprawić. Pisać lepiej będę bo będę kojarzył pisownię po angielsku.
@yneb Będziesz znał pisownie, ale bie będziesz umiał szybkoni sensownie skleić zdania. Niestety nie tak się uczy pisania i rozmawiania po angielsku.

Myślenie, że oglądając seriale po angielsku nauczę się mówić dobrze po angielsku to strasznie częsty błąd.
@yneb Też. Ale przede wszystkim na podstawie ludzi z którymi pracuję (mam pracę w 80% po angielsku)

Czytałem trudną dokumentację techniczną bez zająknięcia, a jak przyszło do.rozmowy, to nie umiałem prostej funkcjonalności opisać.

I sam zobaczysz, będziesz widział zdania, które idealnie rozumiesz, ale gdybyś sam je miał stworzyć - nigdy w życiu.
@yneb Ja polecam zmuszać się do rozmowy po angielsku. Są meetupy z tym związane, są grupy na discordzie.

Generalnie sam zobaczysz, poczytaj nawet opinie ekspertów w necie. Gdyby to tak działało jak myślisz, to godzina zajęć z.angielskiego by nie kosztowała 50-200zł, skoro wystarczyłoby czytać książki.
@yneb: Dałeś mi plusa więc chyba jednak trochę tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio to książka jest naprawdę świetna i ja ją przeczytałem w kilka dni.

Jednak jeśli wolisz zacząć od czegoś lżejszego to polecam zacząć od Terry'ego Pratchetta i jego serii "Świat Dysku". Jest to komediowa fantastyka i czyta się ją naprawdę łatwo.