Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki,
Mam pewien problem w pracy. Pracuję sobie dodatkowo jako redaktor / recenzent w pewnym technologicznym serwisie. Od Kwietnia zacząłem również następną pracę w innym miejscu, ale nic się nie koliduje, pracuję z domu, wszystko wszystkim pasuje. Oprócz tego mam etat, więc nie martwię się o pieniądze, jednak ostatnio myślałem by zrezygnować z mojej najmniej opłacalnej roboty, aby po prostu mieć więcej czasu dla siebie - Od 3 tygodni już wiem, że to zrobię, ale jednak przed tym chciałbym zobaczyć moje wypłaty...

Problem wygląda tak, że pracuję tam na umowę o dzieło, która spisywana jest z końcem każdego miesiąca za miesiąc poprzedni - zwykła umowa, są tam zapisane wszelkie moje artykuły i podobne, za które dostaję wyznaczoną stawkę (w zależności czy to zwykły materiał czy sponsorowany). Niestety, ale nie dostałem wypłaty z maja, a teraz czerwiec wygląda tak samo. Pomimo upomnień cisza. "Szefowi" to "umknęło" za pierwszym razem i okej, zdarza się - To są tylko dodatkowe pieniądze dla mnie, więc o to jakoś nie walczyłem, jednak teraz sprawa się powtarza - Wysłałem zapytanie jak z wypłatami. Cisza. W sumie to jest mi "winien" ponad 3400 zł, za moje prace, które normalnie sobie po serwisie latają i na które on nie ma żadnej umowy (A co za tym idzie również praw autorskich).

Jak tylko zobaczę wypłatę to znikam od razu bo widzę, że tak to nie może wyglądać, a jak nie zobaczę wypłaty to co wtedy? Są jakieś możliwości egzekucji mojej należności? Od jakiegoś czasu zauważyłem, że ten serwis zmienia się w niezły "Januszex" i nie wiem czy by tego gdzieś nie podkopać by nikt więcej tam nie trafiał (Pracuję tam prawie 2 lata)

Sąd również wchodzi bez problemu w grę, znajdzie się czas i chęci - Jednak to już bym konsultował w ostateczności z prawnikiem.

#praca #januszebiznesu #korposwiat #pracbaza #it #jan

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 4