Wpis z mikrobloga

Mam problem. Wali mi w aucie już 3 miechy. Śmierdzi nieczyszczona klimą. Wymieniłem filtr kabinowy, zleciłem nabicie klimy i ozonowanie. Pomogło na 2 dni. Potem użyłem sprayu który zostawia się w aucie na kwadrans przy wyciagnietym filtrze i zamknietym obiegu. Też efekty na parę dni. Myślicie że trzeba rozbierać układ cały czy da się jeszcze czegoś spróbować? #samochody #motoryzacja #pytanie
  • 21
@chomik3: u ziomka w Polówce myszy nazbierały karmy dla psów na podszybiu, dopiero ja to znalazłem :D A jeżeli ozonowanie nie pomaga to albo #!$%@? zrobione, albo masz fest zagrzybiały parownik. Najlepiej odessać czynnik, wymontować go, wyczyścić mechanicznie, potem chemicznie. A naaaajlepiej kupić nowy ( ͡º ͜ʖ͡º)

Rada jest taka, by wyłączać klimatyzację kilka minut przed końcem jazdy, tak by zdążył się ogrzać, a skondensowana woda
@chomik3: Jest takie coś jak piana do czyszczenia klimy. Wyciągasz filtr kabinowy i psikasz do kanału od nawiewu, przy ustawionych na full wentylatorach i WYŁĄCZONEJ KLIMIE. Robiłem w dwóch samochodach, gdzie nie pomagały żadne puszki odpalanie w środku i inne specyfiki. Uwaga, bo może się zdarzyć, że wywali Ci resztki piany przez nawiewy i będą wesoło fruwać po całym wnętrzu xD

http://allegro.pl/odgrzybiacz-odswiezacz-dezynfekcja-klimatyzacji-i7395070170.html
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koraliki: żeby to raz tak było żebym na forach znajdował rozwiązanie wposcie sprzed kilku lat. Szkoda tylko że małe fora samochodowe wrzucały zdjęcia na jakieś szemrane hostingi i większość spadła z rowerka ( ͡° ʖ̯ ͡°)