Wpis z mikrobloga

#iiwojnaswiatowawkolorze

''To jest rzeż niewiniątek!'' Tak wiadomości o zniszczonych samolotach Wojenno-Wozdusznych Sił miał skomentować Albert Kesselring. Trudno mu się dziwić - na zdjęciu zniszczone radzieckie myśliwce I-153 Czajka.

Niemcy uderzyli o 3:15 siłami czterech flot powietrznych na 66 radzieckich lotnisk, m.in. w Odessie, Sewastopolu, Kijowie, Mińsku i Rydze. Uderzenie było potworne w skutkach. Dwie fale ataku zniszczyły na ziemi 1800 samolotów przy stratach własnych zaledwie 61 maszyn! W sztabie sam Goering nie wierzył w te wyniki, uważając, że piloci go okłamują. Niemieccy lotnicy ostrzeliwali cele jak na paradzie, do wyczerpania amunicji, niszcząc w ogóle niezamaskowane sowieckie składy paliw, bomb i amunicji. W ciągu pierwszych trzech dni Niemcy zniszczyli blisko cztery tysiące radzieckich maszyn! Nie niepokojone Stukasy zrzucały potężne, 1800-kilogramowe bomby, nazywane ''Satan'', na Brześć, na drogach szalały szturmowe Henschle Hs-123 i myśliwsko-bombowe Bf-109, ostrzeliwujące długie kolumny wojskowe, bombowe Ju-88 i He-111 unicestwiały lotniska. ''Ledwo co wierzyliśmy własnym oczom. Rząd za rzędem, samoloty rozpoznawcze, bombowce, myśliwce stały wyrównane jak na paradzie'', wspominał Expert Hans von Hahn z JG3. Jeśli jakieś radzieckie samoloty podnosiły się do walki, to zostawały niemal natychmiast zestrzelone, rzadko kiedy mogąc stawić opór. Czasami się udawało - kiedy jeden I-153 staranował Bf-109 pułkownika Wolfganga Schellmanna, weterana z 25 zestrzeleniami. Pułkownik zresztą wyskoczył ze spadochronem i został najpewniej zamordowany przez NKWD z bezsilnej wściekłości i pragnienia zemsty na Luftwaffe...

#unternehmenbarbarossa #barbarossa

Autor postu: [II wojna światowa w kolorze](https://www.facebook.com/II-wojna-światowa-w-kolorze-674008299310624/)

#iiwojnaswiatowa #gruparatowaniapoziomu #qualitycontent #historiajednejfotografii #zdjeciazwojny
Pobierz Mleko_O - #iiwojnaswiatowawkolorze

''To jest rzeż niewiniątek!'' Tak wiadomości o ...
źródło: comment_2VD6eQYLr7AI8qO9ocQ2Z3K68AJPwuEv.jpg
  • 45
@Mleko_O: weź go daj na czarną, bo tylko zaśmieca tag. NIc rzeczowego nie napisze, a jak już, to coś idiotycznego, wynikającego z jego niewiedzy. Gość musi mieć smutne życie, żeby #!$%@?ć się o to samo pod prawie każdym wpisem, ale w duchu myśli pewnie, że walczy o prawdę xD
@Mleko_O: Mam nadzieję, że kiedyś rzucisz coś, tak wiem że skopiowane, odnośnie dwugłosu pt. "Niemcy a naziści". Ból anusa osób nieobeznanych w temacie jest cudny. Sam kiedyś popełniłem taki artykuł, portal już nie istnieje a szkoda, w tym temacie i jedynym zarzutem ludzi negujących tezę o poprawności zwrotu "naziści", ze względu na solidne uźródłowienie z mojej strony, było to, że wybielam Niemców, bo wszakże wiadomo, że Strzałokrzyżowców, Żelaznego Wilka, czy innych
@Guzkow A dziękuje. Już kiedyś w komentarzu pisałem, że Niemiec!=Nazista. I autor też kiedyś miał post o nazistach, jeżeli znajdę i jeszcze go fb nie usunął to może po cyklu o Barbarossie wrzucę ( ͡º ͜ʖ͡º)