Wpis z mikrobloga

mam pewien problem. w sumie juz kolejny na mirko.
kompletnie nie mam pomysłu jak się ubierać i jaki obrać styl.
jestem totalnym bezguściem i mam z tym problem w sumie od zawsze.
wiem, że powinienem ubrać się w to w czym czuję się najlepiej.
ale jak pójde po coś do sklepu to jest ok. wracam do domu i sie okazuje, że kupiłem jakiś shit...
mam 28 lat, wysoki, potężnie zbudowany, broda i włosy obecnie zapuszczone, ale idę we wtorek do fryzjera/stylisty, ale tylko od owłosienia.
mogłbym prosic o porady jak się ubierać? jaki styl obrać?
na pewno chciałbym żeby to było męskie i bardziej spoważnieć, w końcu kiedyś trzeba dorosnąć :)
pozdrawiam
#modameska #bezguscie #problemypierwszegoswiata #pomocy #psychologia #psychiatria #depresja
  • 10
@drlect3r: Na start możesz rozważyć kupienie kilku koszul (białe, niebieskie z tkaniny oxford, może jakaś zielona krata gingham), do tego podstawowe niebieskie/granatowe/szare/beżowe chinosy, stonowane dżinsy (indygo, bez przetarć, dziur czy sprań), jakieś klasyczne buty (monki, brogsy) jako punkt wyjścia. To tylko luźna propozycja pierwszego kroku jeśli podoba Ci sie coś bardziej klasycznego. Jeśli nie podoba się ten kierunek - olej powyższe :D

Pooglądaj trochę obrazków na Dandycore.pl czy AllTiedUp.pl
@drlect3r zależy gdzie pracujesz. Np jak nie potrzeba ci na codzień koszul, to po co je masz kupować?
Jak nie wiesz jak się ubierać to postaw na minimalizm. Możesz też wrzucić jakieś przykładowe rzeczy to ci powiem czy są ok :)
ogólnie to jestem hydraulikiem, ale to nie znaczy, że mam sie ubierać stosownie do zawodu.
chciałbym byc dobrze ubrany mimo tego.
nie mam pojęcia jakie rzeczy mam wrzucić, bo nie widzę ich teraz i nie wiem tez jak będą na mnie leżeć, bo większość modeli jest szczupłych a ja jestem poteżnej budowy.
a chodzenie po sklepie z telefonem i wrzucanie fotek na mirko jest troche dziwne, co nie? ;>
jakie w ogóle
@drlect3r: Ogólnie jestem zwolennikiem klasycznej mody meskiej, ale nie wiem czy bym to polecił jak ludzie wyżej ma początek. Idzie mocno się w tym zgubić i dużo trzeba czasu poświęcić by to miało ręce i nogi.
R/malefashionadvice też jest dosyć ciężkie x tego względu że jest tam masa osób, która ubiera się nieortodoksyjnie. Ale można przejrzeć WAYWT w celu poszukania czegoś dla siebie. Bo styli jest cała masa: od vintage, poprzez