Wpis z mikrobloga

Czesc, mam pytanie. Czy zarabiajac 7 tys netto w Warszawie, nie jest glupota wydawac 3 tys zl na mieszkanie 2 pokojowe (kuchnia, salon, sypialnia) w apartamentowcu? Zastanawiam sie nad takim wlasnie bardzo ladnym mieszkaniem, po ktorym z pracy wracalbym zadowolony ze jestem w domu a nie aby sie przekimać. Nie wiem czy to jest glupota dla singla czy calkiem normalne?

#wynajem #mieszkanie #warszawa
  • 113
  • Odpowiedz
  • 3
@gezoo: wynajem za takie kwoty to głupota, 7k to nie 15k. Lepiej już przez te kilka lat oszczędzać te 3k, przemęczyć się a później po prostu taki apartament kupić.


Takie mieszkanie to 600.000 do 800.000. policz ile lat musiałby oszczędzać po 3k :)
  • Odpowiedz
@aukolb: @Anakee: dzieki! Tak wlasnie zrobie, a wiem ze jak przejde z pokoju na takie mieszkanie to bede mega zadowolony i szczesliwy :) a moja wyplata nie jest stala i bedzie rosnac, takze spoko
  • Odpowiedz
@gezoo: xD bierz i mieszkaj, przeciez zawsze mozesz sie wyprowadzic. Kredyt to zobowiazanie na kilka, kilkanscie lat. Ja wiem ze w naszym kraju jest straszne cisnienie na posiadanie wlasnego mieszkania, ale kredyt strasznie zmniejsza elastycznosc
  • Odpowiedz
@gezoo: dwa pokoje to podstawa normalnego życia. Niemniej jednak spokojnie znajdziesz coś taniej - ja mam na Ochocie za 2,2k.
A co do kupna mieszkania na własność, to z reguły największym problemem jest wkład własny :(
  • Odpowiedz
@szpongiel: 8km od Kaszubskiego Parku krajobrazowego działka 2.100m2 cena za m2 (którą ja płaciłem 10zł/m2 za pierwsze 600m gdzie stoi dom potem 18 zł/m2 reszta).
O koszcie domu się nie dokładnie nie wypowiem ale oscyluje to w okolicach 200k oczywiście bez wyposażenia ale to wina tego że robiłem podłogowe i nie pchałem się w panele lecz w deski dębowe tak wyszło by taniej.
Zreszta nawet w mojej miejscowości są nowe domy
  • Odpowiedz
@Nobuhiko
Ludzie raczej nie wolą klitek ale doba ma 24h, więc nie wolą również tracić 3-4h dziennie na dojazd.
OP mieszka w Warszawie. Nie kupi za tyle nic w sensownej odległości jeśli pracuje gdzieś w centrum.
  • Odpowiedz
@gezoo: ja tam bym pewnie osobiscie myslal juz o malym domu bo lubie miec ogrodek, sobie cos w warsztacie podlubac po pracy dla relaksu, a za taki hajs gdzies na obrzezach pewnie bys znalazl domek
  • Odpowiedz