Wpis z mikrobloga

Czołem Mireczki,

Pamiętacie mój wpis o agresywnym macho w kabriolecie?. Po dłuższym czasie zastanawiania się, czy w ogóle warto interweniować w tej sprawie jednak uległem i zdecydowałem się zadzwonić do ASO i zrobić wycenę szkody. Okazało się, że wymiana klamki wraz z czujnikiem ruchu kosztuje w Megance 1200 złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzisiaj pojechałem na komisariat spisać zeznania. Dowiedziałem się, że wybryk kierowcy czarnego Mercedesa to nie wykroczenie, ale przestępstwo, w dodatku ścigane z automatu (prawdopodobnie przez kwotę naprawy).

Naprawdę długo zastanawiałem się nad zgłoszeniem tej sytuacji. Szczerze Wam powiem, że nawet nie zależy mi na tym, aby dostać jakiekolwiek pieniądze - byłbym szczęśliwy gdyby udało się go zlokalizować i aby w najgorszym wypadku dostał roboty społeczne, bo wydaje mi się, że pieniądze dla tego Pana nie są problemem.

Co ma się zmienić w tym kraju, skoro nie będziemy interweniować w takich sytuacjach?

Przy zgłaszaniu sprawy nie dostałem żadnego kwitu, ale dla potwierdzenia wrzucam zdjęcie pouczeń jakie musiałem podpisać przy składaniu zeznań :p

Wołam plusujących poprzedni wpis, tworzę tag #machowkabrio i będę wołać w przyszłości obserwujących :)

#stopcham #polskiedrogi
blunch - Czołem Mireczki,

Pamiętacie mój wpis o agresywnym macho w kabriolecie?. P...
  • 126
  • Odpowiedz
@blunch: słuszna postawa, propsy, tak jak mówisz pieniądze dla niego to pewnie nie problem ale skoro przestępstwo to sprawa w sądzie, zależnie od postawy jaką będzie prezentował może zostać skazany i będzie miał w papierach, następnym razem dwa razy się zastanowi a to już duży plus, być może właśnie przyczyniłeś sie do tego że jednego agresora będzie mniej, brawo
  • Odpowiedz
@blunch: aż mi się przypomniało jak wylałem pół zbiorniczka płynu na dwóch dzbanów na motorach którzy siedzieli mi na dupie i oślepiali mnie światłami. Zatrzymali mnie kilka km dalej bo to byli policjanci xD rzecz działa się w nocy w okolicach Ustki w 2015 roku i serio nie ściemniam xD
  • Odpowiedz
Nieważne ile by zapłacił. Następnym razem jak będzie chciał do kogoś wyskoczyć to będzie miał w głowie, że za głupie cwaniactwo znów może zapłacić
  • Odpowiedz
  • 6
Hahaahahahaahahah i gdzie sa Ci którzy sapali, że winny jest Pan @blunch??

@blunch kolego największy wymiar kary i naprawa z aso. Bez wyrzutów. To jest typ człowieka który ma w dupie pieniądze i konsekwencje bo to jest PAN.
  • Odpowiedz
@blunch: no i bardzo dobrze! Nawet jeśli pieniądze nie będą dla niego karą, to sama styczność z policją i ciąganiem się za sprawą będzie wystarczająca. Tacy goście zwykle mają krótki lont więc zmarnuje na to masę energii i nerwów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Haha #!$%@? mnie ten spokój OPa, typ się tam pruje do niego mało się nie zesra a OP z pełnym opanowaniem.

Nie mogę sobie spryskiwaczy używać w swoim aucie? Załóż sobie dach.


xD
  • Odpowiedz
  • 2
@blunch i bardzo dobrze. Gratuluję postawy. Ignorancja w takich sytuacjach jest katalizatorem. Patus będzie utwierdzać się w przekonaniu, że jest bezkarny i może robić co chce.
  • Odpowiedz