Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dwa miesiące temu wrzucałam wpis odnośnie mojego dyplomu, którym jest film dokumentalny o Amiszach (ʘʘ)
Film jest już obroniony więc mogę się Wam pochwalić.
Wołam plusujących ten wpis
Specjalne podziękowania dla @sobi_m bez którego nie byłoby tego filmu ()
sugas - Cześć Mirasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dwa miesiące temu wrzucałam wpis odnośnie mojego dy...
  • 86
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chudziutki: po przeczytaniu artykułu wiedziałam tylko, że są pod Warszawą i tam zaczęłam szukać ich śladów na facebookowych grupach typu kupie/sprzedam. Tam ludzie powiedzieli, że ich nie ma więc trop się urwał. Potem pod jakimś artykułem ktoś wskazał Lubelszczyzne i tak samo na grupach o nich pytałam, odpisała mi ich bliska znajoma i skontaktowała mnie z Anitą :)
  • Odpowiedz
  • 4
@sugas Ja rozumiem, że Amisze starają się żyć "po dawnemu" ale dlaczego mają w obejściu taki syf. Kiedyś czytając o Amiszach z USA na zdjęciach było to samo "b----l" wokół nieziemski. Polskiemu gospodarzowi to zaraz żyłka pęka jak jest nieposprzatane.
  • Odpowiedz
@kam966: podejrzewam, że na wielu polskich wsiach jest podobnie, zresztą pewnie nie tylko na polskich. A skąd to się bierze to ja już nie wiem ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 1
@sugas No właśnie nie. Sam jestem ze wsi i znaleźć tak zapuszczony ogród to jest wyczyn. Najczęściej wiąże się to z nadużywaniem alkoholu przez właścicieli. Ale akurat Amiszów nie podejrzewam o pijaństwo.
  • Odpowiedz
  • 4
@kam966 to ja chyba inne wsie widzę w tym kraju XDDDD 90% obejść tak wygląda. Samo błoto, sterty złomu, cegieł i starych maszyn pod obdrapanymi ścianami obory. Ale Passat dumnie stoi.
  • Odpowiedz
@sugas: Gdzieś czytałam, że Amisze z Ameryki się od nich odwrócili, bo są mniej konserwatywni, chociażby ten komputer...
No i kiedyś tych Amiszów więcej było w Polsce, tylko stwierdzili, że nie mają tu co robić. Wszyscy wrócili do Ameryki, tylko oni zostali.

I też o nich usłyszałam z "Dżentelmenów i Wieśniaków".
  • Odpowiedz