Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 950
Co jest bardziej w-----------o u #rozowepaski niż mówienie, że im wieje? Skwar, niczym w turbinie passata, a te:
- zamknij to okno, bo mi wieje.
- nie, jest zbyt gorąco.
- zamknij, bo przeciąg
- to co? Na dworze jak wyjdziesz, to też wieje dla ciebie i jest przeciag?
- nie, na dworze jest inaczej.
Kurtyna
#logikarozowychpaskow
  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trzeci: wkurzajace, okna w furze nie otworzy bo WIEJE I WLOSY, cabrio nie pojedzie bo WIEJE I WLOSY, motorem nie pojedzie bo KASK I WIEJE I WLOSY jpd ogol sie na sebixa
  • Odpowiedz
o----------e się od regionalizmów, że ślązaków i górali też się śmiejecie?


@Maxxtom: jak pierwszy raz spotkałem ślązaka to byłem miły, bo myślałem, że chłopak jest niepełnosprawny/z wadą wymowy. Nie jestem polakiem i nie wiedziałem, że coś takiego w ogóle istnieje. Polski już znałem dobrze, ale jak ktoś mówił o śląsku to bardziej to traktowałem jak województwa po prostu.
  • Odpowiedz
o----------e się od regionalizmów, że ślązaków i górali też się śmiejecie?


@Maxxtom: ze wszystkich regionalizmów się śmiejemy ponieważ brzmią jakby człowiek był niepełnosprawny.
  • Odpowiedz
@trzeci: Nie wiem gdzie ty znajdujesz takie osoby, ja całe lato okna nie zamykam, na autostradzie potrafię okno otworzyć w aucie bo fajnie wieje, nigdy nie przejmuję się przeciągami. Co prawda słabe uczucie jak nie można ruszyć głową bo zawiało ale chłodek i świeże powietrze są tego warte.
  • Odpowiedz
@trzeci: Czytałem artykuł (zapewne napisany przez kogoś z zachodniej Europy) o przesądach w Rumunii i właśnie to zamykanie okien w domach, autobusach albo autach żeby się nie przeziębić było tam opisane. Co u nas jest uważane przez niektórych za dbanie o zdrowie to w innych krajach traktują jako dziwny przesąd na równi z czarnym kotem.
  • Odpowiedz