Wpis z mikrobloga

#emigracja #uk #nmw #podatki

Jadę do pracbazy do Szkocji, płacą Najniższa krajową za godzinę. W moim przypadku 7.38£/h Jest to jednak kwota brutto. Czy orientuje się ktoś ile o będzie netto? Nie chciałbym się rozczarować po pierwszej wypłacie ile potrącają,
Wiem że kwota wolna od podatku to ponad 11 000£. Rozumiem że gdy jej nie przekroczy zwracają wszystko co zabrali? (Składka zdrowotna / podatek dochodowy)
Proszę o radę i informacje bo ciężko znaleźć jednoznaczne informacje ile jest potrącane.
Miłego wieczoru!
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@balbezaur: Nic ci niebeda potracac, zalezy na ile jedziesz ale dzielac z kims pokoj i pracujac 70h tygodniowo to psychika siada.Ogolnie to nie lepiej zebyc mial 40h i uzgodnil.z mimi osobno overtimy, Bo tak to watpoe zeby ci placili wiecej. Odrazu pytaj przez maila o National insurence number, najlepiej jeszcze kogos kto pomoze ci tam do nich zadzwonic bo nie dogadass sie z szkotami xD.
  • Odpowiedz
@bluehead: przyda się! Myślę że gdy faktycznie będzie źle albo ciężko będę starał się zmniejszyć liczbę godzin lub poproszę o dzień wolnego. Trzymaj kciuki prosze :)
  • Odpowiedz
@flaperhappens: ja robię na magazynie za minimalna i nie odciągają podatku tylko płaca tyle ile masz brutto, a odkładam jakieś 150f/w za 40h, a teraz summer sale będzie to będziesz robił sporo godzin na overtimach
  • Odpowiedz
@bartolomeov: ja zaczynałem na warehousie w Londynie odkładałem coś jak Ty ok £100/150 pw zależy ile w tygodniu zrobiłem overtime. Wydawało mi się, że to fajna kasa na tydzień ale zdałem kurs na air cargo i dostałem się do pracy na Heathrow i jak zacząłem odkładać tygodniowo ponad £300 to zrozumiałem, że te produkcyjne hale to g---o ale to prawda, da się odłożyć nawet za najniższą krajową
  • Odpowiedz