Wpis z mikrobloga

#emigracja #uk #nmw #podatki

Jadę do pracbazy do Szkocji, płacą Najniższa krajową za godzinę. W moim przypadku 7.38£/h Jest to jednak kwota brutto. Czy orientuje się ktoś ile o będzie netto? Nie chciałbym się rozczarować po pierwszej wypłacie ile potrącają,
Wiem że kwota wolna od podatku to ponad 11 000£. Rozumiem że gdy jej nie przekroczy zwracają wszystko co zabrali? (Składka zdrowotna / podatek dochodowy)
Proszę o radę i informacje bo ciężko znaleźć jednoznaczne informacje ile jest potrącane.
Miłego wieczoru!
  • 41
Chłopie za £7.40 brutto nawet nie ruszaj się z domu. Przecież tygodniówka wyjdzie nie całe £400 to za flat albo room dasz połowę wypłaty XD a co do podatku to pobierają z każdej wypłaty jeśli roczna suma zarobku przekroczy £11k wtedy tygodniowo odciągają Ci ok £80-100 zależnie ile wyciągniesz tygodniówki
Ja powiem tak: lepiej odłożyć kasę, wynająć pokój z kimś z kim lecisz tam, najlepiej blisko pracy bo ja za oysterke wydawałem sporo tygodniowo. Wyrobienie NIN oraz otworzenie konta bankowego to teraz problem ogromny więc lepiej mieć zapas gotówki niż lecieć na styk bo będziecie po miesiącu wracać. Pomijając fakt, że pierwsza wypłata jest po 2 tygodniach przepracowanych. To wydaje się takie łatwe ale zanim nie ogarniecie NIN i bank account i
@balbezaur co prawda wróciłem z UK w 14, roku ale może jeszcze coś pamiętam.

Za najniższą da się odłożyć jak z kimś dzielisz pokój, ew w mały mieście dzielisz mieszkanie (swój pokój masz)

Ja pojechałem swoje zarobiłem wiercilem i nie mam zamiaru jechać spowrotem :)
@flaperhappens: jest to praca wakacyjna, dokładnie urlop w PL i praca tam, ta sama branża co w PL tylko bardziej chodzi mi o doświadczenia coś jak staż na który nie chcieli mnie puścić. Dwa miesiące i do domu, jedziemy we 2osoby więc pokój za 6£ ale dzielimy to na pół. Pokój nad miejscem pracy. Co do NIN słyszałem że nie trzeba, a bank Account może być Polskie ważne żeby było walutowe.
@balbezaur takich rzeczy to nie wiem, ale brzmi dziwnie.

Ninu nie chca, konto polskie i pracujesz nad miejscem pracy to brzmi jakbyś dawał dupy :)

Ja pracowałem w magazynach i na budowach
Tam nie było takich zagadnień to nie pomogę :(
@flaperhappens: 40mil od Glasgow. Nie liczę na pracę na czarno tylko na umowę. Chcieli, by wziąć ze sobą ID card więc liczę że to gdzieś zgłoszą gdzie trzeba, dwa to było ogłoszenie na ich stronach z ofertami pracy podane. Mówili że płacą na konto. Mam w zanadrzu pismo do ich urzędu skarbowego z wszystkimi emailami i ogłoszeniem więc w razie jakichkolwiek nieprawidłowości odrazu wysyłam (podobno gdyby płacili mniej niż minimalną to
@flaperhappens: tu mnie zaciekawiłes, no okey, zapytam ich. Nie wiem czy oni będą się bawić w to by załatwić mi NIN. Czytałem że można zacząć pracować bez NIN i załatwić go podczas czasu pracy.
P.S. ładny Avatar, smaczny