Wpis z mikrobloga

Progresował ktoś w pompeczkach? Od półtora miesiąca robię co tydzień coraz większą ilość pompek i tak się zastanawiam czy moje mięśnie potrzebują odpoczynku, jeśli tak to jak wiele? Jedyny odpowiedni artykuł jaki widziałem na ten temat to podczas treningów do Marines gdzie trzeba zrobić ponad 100 pompek żeby się odpowiednio kwalifikować, polecano robić pompki w dni nieparzyste, a w parzyste odpoczywać. Aktualnie zwykle dzielę serie tak żeby wykonać wszystko w ciągu 3-5 dni, a resztę odpoczywać. Dzięki temu nawet jak mam brak chęci czy czasu danego dnia to i tak odpowiednio rozkładam to sobie w ciągu tygodnia ,że zawsze udaje mi się wyrobić normę. Jakie są wasze doświadczenia w tej materii?

#mikrokoksy #silownia
  • 14
@Vibo ze śmiechu tak, może jeszcze zrobiłeś 6 weidera i #!$%@? wszystkie kaloryfery z domu bo jeden na brzuchu wystarczy xD

Przecież te programy to bajki, poziom progresji w nich jest tak duży że tylko ludzie którzy są już mikrokoksami dadzą radę. A dla nich ten program też nie ma sensu xD
@Ryboflawina Czyli nie znając mnie twierdzisz, że nie byłbym w stanie zrobić 160 pompek trenujac takim programem...hmmm...ale musi cię piec, ja wiem, że to możliwe gdyż juz raz tego dokonałem a ty moze nie oceniaj ludzi swoja miarą (ekhm... przegrywa, swoją drogą ;)
@Vibo: seba uspokój się xD

Ty do mnie piszesz przegrywie, coś o mojej dupie, a ja Cię wyedukuje żeby było jednego idiotę mniej w Polsce i jeszcze raz napiszę dlaczego te programy są #!$%@? a większość nawet niewykonalna dla przeciętnego człowieka.

Primo, nie uczą poprawnej techniki. Przy pompkach to jest kluczowa sprawa, bardzo łatwo o kontuzje stawu barkowego, trzeba pilnować napięcia pleców/brzucha. Rozkład dłoni ma olbrzymie znaczenie. A co najgorsze nie