Co ja właśnie przeczytałem na #weszlo XDD

Skomasujmy nieszczescia w tej fabule. Czerwo Szczesnego w 30 min (gdzies to juz bylo, moze minuta inna), nikt nie wierzy ale obroniony za chwile przez Fabiana, ktory nastepnie lapie kontuzje w 60 min. i juz mamy Bialkowskiego na boisku. Dodajmy nieco dramaturgii, prowadzimy 1:0 i w 85 minucie Bartek przecina podanie na wolne pole do Mane reka przed polem karnym. Czerwo ponownie i wtedy (na szczescie zostala 1 zmiana) do bramki wchodzi prosto z lawki Peszko., ktory zajebista parada broni strzal z wolnego tuz zza linii pola karnego i zostaje bohaterem meczu, zamykajac geby wszystkim watpiacym w sens jego obecnosci na mundialu.

W kolejnym meczu Mamy Fabiana na blokadzie i Peszko na lawce. Fabian broni jak w transie, mamy 0:0, ale w 70 min musi zejsc z boiska, bo rozwalil sobie kompletnie kontuzjowany wczesniej bark. Wchodzi oczywiscie Peszko, my gramy obrone Czestochowy, jazde na dupie, gryzienie trawy, nie dopuszczamy ich do strzalu, ale slabniemy coraz bardziej i w 90 min Pazdan fauluje Falcao w polu karnym. Do karnego podchodzi James, ktory mysli, ze Peszko na pewno rzuci sie bez patrzenia w ktoryms kierunku, wiec uderza delikatnie, technicznie, w srodek bramki pod poprzeczke. Peszko oczywiscie chce rzucic sie jak szalony pod lewy slupek, ale zdazyl sie tylko pochylic do skoku, gdy nagle widzi pilke nadlatujaca niezbyt szybko wprost nad jego glowe. Spokojnie lapie ja i rzutem od niechcenia uruchamia atak – to akcja meczu – kontra wprowadzonego w 80 minucie Grosickiego, ktory strzela zza pola karnego kasliwie, Ospina broni, dobija lecacy szczupakiem, popchniety wczesniej Lewy i wygrywamy 1:0.

Nie trzeba tlumaczyc, ze w ostatnim meczu zamiast wracajacych po kartkach bramkarzy, pod wplywem setek tysiecy maili tzw. internautow i wielkiej presji medialnej, bo przeciez ‚mamy awans w kieszeni’ Nawalka nie ma wyjscia i na Japonie miedzy slupkami wychodzi Peszko, niejako dowolany za kontuzjowanego Fabiana, ktory jedzie do domu…

Epilog – przyjmujemy czworke od japonskich kurdupli i koncowa tabela grupy wyglada tak: