Wpis z mikrobloga

Uwaga, podaje hierarchię nadjęzyków programowania (reszta to języki dla gównoprogramistów):

3. C++
2. C
1. ASM

Jeżeli znasz wszystkie z nich w stopniu zaawansowanym stajesz się #nadprogramista25k

  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bigbadandwrong: Ojoj kolejny super bóg cpp. Nauczcie się w końcu, ze zarobki nie zależą od języka ale zależą między innymi od tego jakim ktoś jest człowiekiem. Jeżeli wywyższasz się dlatego bo znasz jakiś język programowania to sorry, ale ja nie chciałbym z kimś taki pracować. Ja znam dobrze jeden język programowania i jest to Ruby (teraz możesz się pośmiać) i nie narzekam na zarobki i mysle, ze nie wzrosłyby jakbym
  • Odpowiedz
@yggdrasil: a kto powiedział, że oceniam te języki w kategorii ile się po danym zarabia? Oceniałem je w kategorii władzy nad systemem na którym programy napisane w tych językach są uruchamiane. I po części też po tym jak wiele wiedzy wymagają. Np. taki asm to żeby napisać coś z głowy to min. miesiąc nauki po kilka godzin dziennie moim zdaniem (nie mówie tutaj o zwykłej operacji sqrt czy coś w
  • Odpowiedz
@yggdrasil: pozatym Ruby to technologia webowa wiadomo, trzeba przyjąć mój post z przymróżeniem oka, wiadomo jak ktoś jest webdevem to nie mam mu nic do zarzucenia. Bardziej chce striggerować ludzi piszących programy okienkowe w C# np.
  • Odpowiedz
@bigbadandwrong: Nie jestem webdeveloperem. Pudło. To trzeba znać cpp, żeby wiedzieć jak działa system operacyjny? Od kiedy? Wydaje mi się, ze naczytałeś się czegoś i teraz powielasz to bo tak. Przede wszystkim chodzi o kunszt programisty, bo mozna napisać program w asm, który będzie wielokrotnie wolniejszy od realizującego te same zadania napisanego np. w c#. Przede wszystkim sposób rozwiązania zależy od problemu. Nie martw się, wielu juniorów tak ma, naczytali
  • Odpowiedz
@yggdrasil: Ziomek, o czym ty w ogóle do mnie rozmawiasz? Jeżeli mówię, że uwielbiam C++ (też po części, ponieważ na ten język poświęciłem najwięcej czasu) to ty mi mówisz, że mam pisać server w dowolnej technologii i że wybrałbym C++. Nie, nie wybrałbym ale przedewszystkim nie miałbym za zadanie napisać server zwłaszcza, że miałbym pracę typowo pod C++ Junior Dev z zadaniem pisania programów desktopowych.
  • Odpowiedz
W Polsce rynek jest taki, że nie ma zapotrzebowania na programistów C czy asemblera, tzn. jest, ale bardzo małe.

@Lechu1777: Wszyscy znajomi programiści C nie narzekają na pracę i nie mają problemu ze zmianami co jakiś czas, masz trochę mylne wyobrażenie. Przynajmniej w Warszawie nie ma problemów z pracą w C żadnych.
  • Odpowiedz
@bigbadandwrong: To dlaczego junior skoro takie bogate repo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dam ci radę od starszego, bardziej doświadczonego kolegi.
Po pierwsze nikt nie jest gorszy dlatego, ze stosuje dana technologie. Nigdy nie patrz na innych z góry tylko dlatego, ze według Ciebie używasz „lepszej” technologii, albo masz więcej doświadczenia. Tak sako jak nigdy nie krytykujesz kogoś bo robi coś czym gardzisz. To jest miara tego
  • Odpowiedz
@yggdrasil: nie jestem kucem, wydaje mi się że nawet nie widać po mnie że mógłbym być programistą i mam znajomych i kolegów (ale to prawda jestem trochę arogancki, ale raczej to nie sprawia że ludzie mnie unikają). Dlatego junior bo nie miałem wcześniej żadnej oficjalnej pracy związanej z programowaniem oprócz jakichś malutkich zleceń, a do tego jestem jeszcze studentem, więc póki co w korpo mierze nisko.
  • Odpowiedz
@Aequo: co k---a? xD skąd to mam wiedzieć znam asm w stopniu podstawowym bardzo tylko i wyłącznie. sam potrafię wywołać jedynie jakąś funkcje z parametrami albo zrobić potęgę lub pierwiastek
  • Odpowiedz