Wpis z mikrobloga

dzieciństwo spędziłem na wsi, wielokrotnie jako dziecko byłem świadkiem świniobicia. odbiło to się na mojej psychice. świnia w agonii krzyczy jak konający człowiek.

spójrz jej w oczy, jest w nich taka sama wola życia jak u mnie czy u ciebie. to, że urodziłem się człowiekiem to czysty przypadek. inne zwierzęta też przecież są świadome. mam kolegę rzeźnika i wiem z jego opowieści jaki holokaust potrafią odstawić w rzeźni.

świat jest okrutny, a my musimy w nim żyć.

dołuje mnie to

#gownowpis #wegetarianizm
WujaAndzej - dzieciństwo spędziłem na wsi, wielokrotnie jako dziecko byłem świadkiem ...

źródło: comment_UuPpuXcGMkbyChJtRNdY0oZjc7K7QYdt.jpg

Pobierz
  • 82
  • Odpowiedz
myśle ze op pisząc „bicie” nie miał na myśli tego ze znęcał się nad zwierzęciem, tylko po prostu na wsi tak się mówi na ubój - np bicie świni.


@Dr4c0: Ok. I tak straszne. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Mówisz, jakbyś nie miał na to wpływu, a miałeś, bo zadawałeś zwierzętom niepotrzebny ból.


@Shanny: Przecież tak się mówi po prostu. Bicie zwierzęcia to w tym sensie nie jest bicie go kijem, a ubój. Szacunek do zwierzaczków był ogromny i jego się uczyło całe życie. Niestety przychodzi moment "bicia" właśnie i trzeba się rozstać. A wszystko w jak najbardziej humanitarny i bezbolesny sposób. Także nie zrozumiałaś.
  • Odpowiedz
świnia w agonii krzyczy jak konający człowiek

to u ciebie podrzynało się świniom gardło łyżkami na żywca, że świnia się darła (jak człowiek xD)? czy po prostu atencyjny wpis nasmarowałeś bo biedne zwierzątka?
@WujaAndzej:
  • Odpowiedz
spójrz jej w oczy, jest w nich taka sama wola życia jak u mnie czy u ciebie. to, że urodziłem się człowiekiem to czysty przypadek. inne zwierzęta też przecież są świadome. mam kolegę rzeźnika i wiem z jego opowieści jaki holokaust potrafią odstawić w rzeźni.


@WujaAndzej: Mam nadzieję, że mięsa nie tykasz.
  • Odpowiedz
@WujaAndzej: #!$%@? jacy twardziele pod tym wpisem, szkoda strzepic ryja.
Technika idzie do przodu, swiat sie zmienia. Teraz jest bardziej humanitarnie, zawsze mozesz ez jesc inne mieso/ryby/warzywa. Masz wybor, nie musisz brac w tym udzialu
  • Odpowiedz
@WujaAndzej: od maja 2017 jestem wegetarianką, od lutego 2018 roku weganką, czuję się dobrze z tym, że nie przykładam ręki do cierpienia zwierząt, cieżko mi się czyta takie posty, jak Twój
  • Odpowiedz
@WujaAndzej: tez sie wychowalem na wsi i zawsze to byla fajna zabawa, kuzynostwo sie zjezdzalo, ciotki przeganialy a my zawsze znalezlismy sposob zeby podgladac.
a swiniak kwiczal bo pewnie glodny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
: Ja tam mięsa nie jem od 13 lat. Nie dlatego, że mi żal świnki czy współczuje zwierzętom. Po prostu mi nie smakuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@WujaAndzej ja byłem swiadkiem bicia cielaka. Najpierw niczego sie niespodziewajac dostał obuchem siekiery w głowe i beczał wniebogłosy, po czym wuja sprawnie poderżnał mu gardło.
  • Odpowiedz