Wpis z mikrobloga

Promocja 2 za 1 w księgarni Helion z okazji Dnia Informatyka 2018.

Dzień Informatyka 2018 - 2za1 na Top100 roku!

W promocji m.in. wszystkie książki Roberta C. Martina. Jak ktoś jeszcze nie ma, to warto kupić duet Czysta architektura i Czysty kod za 69 zł za 2 książki. Na uwagę zasługuje też moim zdaniem English 4 IT. Praktyczny kurs języka angielskiego dla specjalistów IT i nie tylko, "przewodnik" Programista samouk, czy Podstawy kryptografii.

Poza tym dużo różnych pomocy do języków programowania C#, Python, Java, PHP, R... Jest w czym wybierać.

#cebuladeals #helion #informatyka #it #programowanie #siecikomputerowe #algorytmy #promocja #promocje #2za1
doremi - Promocja 2 za 1 w księgarni Helion z okazji Dnia Informatyka 2018.

 Dzień...

źródło: comment_yJ11vFC8TUCt0YKpcesyIlBchEngICp8.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@doremi: dobra, kupię jeszcze 2 ( ͡° ͜ʖ ͡°) polecasz coś z tematyki okołoprogramistycznej? z takich luźnych książek przed snem, nie wiem, coś o jakichś zadaniach lidera zespołu czy inna pierdoła
  • Odpowiedz
@Kaczus2B Mów najwyżej gdzieś indziej kupię jak tu nie ma nic dobrego do c++, a coś innego sensownego z książek w promocji? Może jakiś c# albo Java? Chodzi mi o książki typowe do nauki języka.
  • Odpowiedz
@n0b0dy88: do c++ jak napisałem Stroustrupa Programowanie. Teoria i praktyka z wykorzystaniem C++. Wydanie II poprawione (albo nowsze wydanie, ale jest tylko w języku angielskim do znalezienia) Do C# to nie wiem, aktualnie nie szukałem, kiedyś korzystałem z książki Erica Gunnersona, ale ona jest nieaktualna, ma ponad 15 lat.... Jak potrzebowałem to wyróżniała się przynajmniej jakością tłumaczenia, inne były tłumaczone tak, że nie dało się czytać (część pewnie też kiepsko napisana).
  • Odpowiedz
@doremi nie no, chodzi mi o jakiekolwiek książki nieskupiające się konkretnie na danej technologi albo na dobrych praktykach (jak te roberta c. Martina), albo jakieś programistyczne nieskupiające się na danym języku, typu zrozumieć programowanie coldwinda. Ewentualnie coś przydatnego w pracy, jak książki o technologiach typu docker, vargant, etc.
  • Odpowiedz
@kuskoman no widzisz, nikt nie wie tak, jak Ty, czego potrzebujesz :) Dockera widziałem. Książek jest tylko 100, da się więc je przejrzeć i powiedzieć sobie, czy są 2 warte kupienia... To jest jednak dość indywidualna sprawa.
@cxnmlhuipwetr pewnie masz rację, ale jako przedstawiciel starszego pokolenia powiem tylko: nie każdemu czytanie w oryginale przychodzi równie łatwo. Także dobrze, że jest Helion. Chyba nikt inny nie przetłumaczył i nie wydał tylu książek informatycznych.
  • Odpowiedz
@n0b0dy88: Słyszałem, że całkiem dobra. Osobiście nie czytałem. Ale jeśli przeczytasz całość i na bieżąco będziesz robił przykłady z niej i je sobie modyfikował, to spokojnie CI wystarczy.

Chociaż Opus Magnum jest wydana w 2017, a Pratt w 2012... Porównaj sobie spis treści :)
  • Odpowiedz
@MetroStation: nie czytałeś żadnej z nich, tylko wydaje się Tobie... Opus Magnum, to uwspółcześniona Symfonia. Ma swoje zalety, ale i poważne wady. Choćby dowiesz się jak może być zaimplementowany sprytny wskaźnik, ale nie ma informacji jak efektywnie takich wskaźników używać. A szkoda. Ogólnie, Książka Grębosza dobra jest w podróży (na początku lat 90 tak uczyłem się z Symfonii, wówczas dużo czasu spędzałem w komunikacji miejskiej, pierwszy tom udało mi się
  • Odpowiedz
@Kaczus2B: Java dev here ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przy takich książkach dochodzi zawsze kwestia na jakim poziomie startowym jest osoba. Czy chce się nauczyć podstaw czy szuka metod optymalizacji tego w czym pisze. I tu warto szukać czegoś w miarę nowego + poczytać fragmenty książek żeby wyczuć czy czytający będzie w stanie przetrawić autora.

Kupiłem kiedyś książkę do Scruma pewnego autora. Opinie miała genialne, ale po prostu
  • Odpowiedz