Wpis z mikrobloga

Zacząłem pić kawę. A precyzyjniej to mleko z kawą, bo głównie pije cappuccino. Zastanawiam się nad kupnem ekspresu do kawy do domu. I teraz co tu wybrać? Podobno jest jakaś osobna spieniania do mleka - na to raczej się zdecyduje bo mniej kłopotu z myciem. A co do ekspresu? Myślałem o kolbowym. Budżet nawet do 5k. Poradzicie coś. #kawa #agd
  • 20
@lucky_old_chump: ale czemu się powstrzymujesz? Przecież internet od tego jest:) Daj upust emocjom! Potem w domu twoja mama/dziewczyna/żona nie będzie narażona na wybuchy tłumionych emocji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@de-wu: #!$%@?ą mnie już tacy kawosze-neofici, co to #!$%@? całe życie walili Tchibo za 1,99 i inne Jacobs, a teraz nagle koneserzy kaw kraftowych.
Pół biedy, jak ustawiasz się na kawę w plenerze. Teraz każdy monopolowy musi mieć w lodówkach jakieś kawy palone, kormorany niskosłodzone i inne żywe bezglutenowe, nabierze sobie taki 6 różnych do siatki i zadowolony nie truje dupy. Ale nie daj boże kup sobie kawę jakiegoś większego koncernu.
@de-wu: Jak chcesz mieć kawę szybko i jesteś leniwy, a kawa głównie z mlekiem to kup sobie automat.
Do kolby musisz kupić dobry młynek, ale w tej cenie da się złożyć rozsądny zestaw. Tylko zrobienie kawy z mlekiem to nie jest tylko wciśnięcie jednego guzika. I musisz pamiętać, że dobry ekspres przed zrobieniem kawy trzeba solidnie wygrzać, czyli włączasz go ok 30min przed zrobieniem kawy.
@de-wu Młynek Eureka Mignon. Porównywałem z Ascaso i-1, i-2, Baratza Sette 270. I Eureka była najcichsza. I zostaje Ci ok 3700 na ekspres. W tej cenie to coś nowych Ascaso są na thermobloku i część Ci powie, że to gówno a ja uważam, że w domu może to być ok. Ew musisz dołożyć 700-800 i kupisz Bezerre bz10 albo Rocketa apartamento.

Z Ascaso seria Steel.
@de-wu wygląda ok. Ma HX I 2l bojler. Będziesz miał dużo pary. Ale przed każdym zrobieniem kawy będziesz musiał spuścić wodę z grupy bo będzie przegrzana. HX - wymiennik ciepła. W bojlerze masz wode do robienia pary - ok 140oC i przez bojler przechodzi wymiennik ciepla, który ogrzewa wodę do espresso. Więc jak ekspres postoi to będziesz miał te 140 stopni na grupie, a tego nie chcesz. Sposobem jest spuszczenie wody przed
@AdamES: te wszystkie podzespoły jak na razie dla mnie to czarna magia ale nauczę się. Chyba. Zamierzam pójść na jakieś szkolenie, Aby po prostu nie popełniać błędów na początku. A co to PID? Co to HX? Tego co ci podesłałem znalazłem na jakiejś stronce za 2950 z przesyłka (chyba z Włoch)
@de-wu jeszcze chwilę, rano zaspałem i teraz jeszcze do domu nie wróciłem :-) ciężki weekend a rano wyjazd, ale znajdę chwile dla Ciebie.