Wpis z mikrobloga

@Qontrol: z małego warchlaczka to by było dużo mniej mięsa niż z twojego różowego ( ͡° ͜ʖ ͡°) co do papug, to ja bym nie potrafił koegzystować ze zwierzętami co tak drą mordę. Miłego dnia Mirku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 64
@bigb00m: Trzeba umieć je uciszyć. Na noc zakrywać trzeba całą klatkę to rano nie skrzecza. Do tego głównie im odwala jak mnie nie ma w pokoju. Szybko się przywiązują do ludzi.

@sweetbunny: Gadać nie. Ale ta żółta starsza ma już 3 lata. Potrafi wlazl kotek ba plotek. Szara ma 8 miesięcy i dopiero się uczy ale dużo już nie brakuje.

Często wołają o atencje. Jak mnie nie ma
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@rudelusterko: Nawet mi o tym nie mów. Srają gdzie tylko popadnie. Chcesz mieć papugi? Musisz mieć dostęp do hurtowni papieru toaletowego aby to całe gówno posprzątać () Ale warto.
  • Odpowiedz
@Qontrol no niestety gówno to wielki minus ale te ptaszory są wierne jak psy. Ja swoją nauczyłem gwizdać "zabiłem byka..." a jak byłem chory to praktycznie nie opuszczała pokoju i większość czasu spędzała przy łóżku. Kochane ptaszysko.
  • Odpowiedz
@Qontrol: Haha, mój Ś.P. dziadek przed ślubem chciał sobie założyć małą hodowlę gołębi i babcia dała mu ultimatum - albo ona, albo gołębie. No i strategicznie kilka dni po ślubie już mała gromadka ptaszków była. I tak przez 40 kilka lat ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@crazy_mole: Dokładnie. Strasznie się przywiązują. Dla tego jeśli pracujesz. Nie masz za dużo czasu nie możesz mieć jednej. Są przypadki ze papugi umierają wręcz z tęsknoty. Wyrywają pióra itp.

@vsky: Najlepiej ( )
  • Odpowiedz
@Qontrol: kolega również posiada papużki, kiedyś się chwalił, że siadają na monitorze od laptopa jak on przegląda neta i tak razem sobie śmieszkują. Żona skwitowała: ten się cieszy, ptaki ćwierkają, a za monitorem nasrane.
  • Odpowiedz
@Qontrol: Ja mam rozellę białolicą, chociaż kupiona od hodowcy na bazarze, to jest dzikim #!$%@? i nie chce się oswajać ani trochę. Jak zacznie drzeć dzioba to koniec świata, aż uszy bolą xD
  • Odpowiedz