Wpis z mikrobloga

wklejam tutaj mój komentarz z jednego znaleziska ale tam jakoś nikt mi nie chce odpowiedzieć może tu ktoś da jakieś realne ZA budową #cpl

ale co ty opowiadasz to że wawa dostanie teren oki mogę to zrozumieć ale cpk też będzie prawdopodobnie cały czas straty przynosił, Okrecie obsłużyło 13 milinów ludzi w2016 cpl na sam początku ma obsługiwać 45 milinów tu moje pytanie czy faktycznie tyle ludzi będzie latać z/do warszawy? Jak weżniemy wszystkie lotniska w Polsce wyjdzie nam mniej niż te 45 milinów na rok. Ktoś tam jeszcze pisał że towary moim zdaniem każdy wali towary właśnie do Niemiec, Francji bo tam jest większy rynek zbytu a resztę wali do nas tirami. Trzeba też wsiąść pod uwagę Berlin który zaraz będzie miał port dlaczego niby wszyscy miały by się przeczuci na cpk? Zostały przeprowadzone jakieś badania czy po prostu wzięli mapę wskazali palcem i budujemy?

#lotnisko #lotnictwo #polska #ekonomia
  • 8
@fraciu: Okęcie ma >10% rocznie przyrostu. Drogi startowe i terminal już wyczerpują swoje możliwości. Zanim powstanie CPK, co na moje oko zajmie co najmniej 15 lat Okęcie będzie pękało w szwach. Wiec teraz weź pod uwagę horyzont czasowy a przyrost pasażerów, rozwoj long hauli, A320 ostatnio przeleciał na LEAP z Paryza do USA, Boeing i jego 797. Dynamiczny rozwój lotnictwa na świecie i w Polsce gwarantowany. Wydaje mi się ze 45
@Promozet1: ale jedne z największych portów lotniczych mają 65 milionów max w europie nie lepiej było by rozbudować lotnisko w Modlin bo wątpię żebyśmy też doszli do takich liczb, ale biorąc pod uwagę ze nawet będzie to te 10% to po 20 latach będzie to +- 25 milinów gdzie tam 45 milinów a utrzymywać molocha trzeba. Do tego pytanie najważniejsze czy rząd zrobił jakieś badania bo ogłosił że budujemy i tyle