Wpis z mikrobloga

Ciekawa sytuacja odnosnie #narkotykizawszespoko w #uk. Moj znajomy zawsze trzyma pare krzakow w sezonie od wielu lat. Nigdy nie mial stycznosci z policja i cala wiedza na temat prawa odnosnie tego opierala sie na plotkach/internecie. Pare dni temu jednak przekonal sie jak nielegalna uprawa moze skutkowac w konsekwencjach. Uprawial on 3 automatyczne odmiany i jedna pelno sezonowa.

Policja szukajac zrodla zapachu sprawdzala prywatne ogrodki (mi sie zdaje ze uprzejmi sasiedzi nakierowali) znalazla, zabrala i kazala przyjsc na nastepny dzien na przesluchanie. A oto konsekwencje:
1. Upomnienie
2. Kurs wiedzy o narkotykach 3h za 55f
3. Brak

I tyle ;) takze jak ktos tam cos na #emigracja to spokojnie mozna zrezygnowac z kontaktow dilerskich. Pozdrawiam.
Oto zdjecia z dnia przed atakiem policji. (2 zdj w kom)
Raul_Duke - Ciekawa sytuacja odnosnie #narkotykizawszespoko w #uk. Moj znajomy zawsze...

źródło: comment_2l6KlaYPFh7WN4QlNoIkm90xL9UJP5a2.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: to ze nie mozna w zadnym kraju miec i hodowac to wiadomo. Kwestią rozniaca kraje jest to jak policja i sądy reaguja na tych ktorzy jednak sadza i hoduja na wlasny uzytek. W UK posiadanie niewielkich ilosci czy hodowanie na wlasny uzytek nie przynosi za soba praktycznie zadnych konsekwencji prawnych. Sciga i karze sie tych ktorzy hoduja wieksze ilosci i sprzedaja. A w Polsce?
  • Odpowiedz
@Keruuu3: No to bylo pytanie retoryczne ale tak jak w lesie. Polska jest bardzo represyjnym policyjnym panstwem. Prawo stoi zawsze ponad zdrowym rozsadkiem. Nie wazne ze przepis jest idiotyczny ale jest i trzeba go przestrzegac.
  • Odpowiedz
@SavageMountain: Po pierwsze to w Wielkiej Brytanii jest cieplej przez wszystkie miesiące poza majem czerwcem i sierpniem. Tylko w tych trzech miesiącach masz w Warszawie masz nieznacznie cieplej niż w Londynie. Pozostałe miesiące w Londynie jest cieplej.

Po drugie w Londynie deszczowych dni w roku masz 109. W Warszawie 159. Słonecznych godzin w Londynie jest 1633, w Warszawie 1571.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cities_by_sunshine_duration
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_cities_by_temperature

Także co by nie mówić o pogodzie na wyspach
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Tyle ze to nie ma zadnego znaczenia. Licza sie realia. A realia sa takie ze w „najostrzejszych” hrabstwach karalnosc za posiadanie/uzytek wlasny siega „az” 15% a w niektorych kompletnie zrezygnowano z karalnosci.
Jak sie ma do tego realnie „przyjazna obywatelowi” Polska?
  • Odpowiedz
@Raul_Duke: pamietam jak przeprowadziłam sie do UK, był to może mój 2 miesiąc życia na obczyźnie, pech chciał nic nie szlo jak powinno, wiec stres obniżałam paleniem weedu. Pewnego razu zadzwoniła do mnie kumpela z polski, z która wywiązał się ostra dyskusja na jakiś temat, z boku wyglądało to jak kłótnia . Wyszłam przed dom w kapciach, z całkiem sporym blantem w pysku, nagle zza winkla wychodzi patrol policji, ja
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Nigdy nie widzialem murzynow handlujacych w bramie. 97 w Polsce tez pamietam znakomicie. Mature zdawalem. I pare razy mnie w tamtych latach policja zatrzymala i przeszukiwala szukajac narkotyków. W UK nigdy.
Jesli chodzi o panstwo przyjazne obywatelowi to Polska ma jeszcze dluga droge zeby byc choc w polowie tak przyjazna jak jest UK.
Jest w Polsce wiele fantastycznych i pieknych rzeczy ale jesli chodzi o prawo to sluzy ono
  • Odpowiedz