Wpis z mikrobloga

Siemka, mam parę pytań do ludzi, którzy prowadzili sprzedaż w internecie.
1. Polecacie jakiegoś prawnika/kancelarie prawna, która w piszę regulamin strony w dobrej cenie?
2. Czy sprzedając towar za granicę np. na ebay, to czy muszę zakładać #dg pod dany kraj (aktualnie myślę o #niemcy #uk #litwa #belgia)
3. Czy sprzedając za granicę przez własną stronę, to też muszę pisać regulamin w ich języku?
#firma #prawo
  • 8
@Sebqu 1. W internecie cos znajdziesz 2. Do pewnego (dosc sporego progu) nie musisz, prog jest inny dla kazdego państwa członkowskiego 3. Ja mialem po polsku. Amazon.co.uk ma tylko po angielsku a kupować możesz w całej Europie.
@dsvlt: co do 1. to jasne że znajde, ale warto popytać ludzi
2. To że jest próg to nie znaczy że nie trzeba płacić podatku (przynajmniej w Polsce)
3. Amazon to dośc słaby przykład, bo Jeff Bezos jest 5 najbogatszym człowiekiem na świecie, a ja... nawet nie jestem 5 najbogatszy w rodzinie xDDD
@Sebqu: jesli chodzi o niemcy to jesli sklep jest przeznaczony na rynek niemiecki czyli na przyklad oferte masz skierowana do niemcow po niemiecku to musisz spelniac niemieckie wymogi prawne dotyczace sprzedazy w internecie :)
jesli bedziesz chcial zalozyc konto na niemieckim ebay to ebay bedzie od ciebie wymagal niemieckiej dg.
w zaleznosci od sprzedawanego towaru beda tez wymagali wielu innych papierow :)
co do reszty krajów to nie wiem jak to
@skitteles a orientujesz się może jak jest np w przypadku firm które mają stronę i sprzedają jakiś wirtualny przedmiot/usługę/program
Powiedzmy taki Winrar xd
Kupić go może każdy na świecie, a wątpię żeby mieli wszędzie dg
@Sebqu no i winrar ma niemiecka wersję swojej strony i spełnia wymogi prawne dotyczące sprzedaży w Internecie i ma niemiecka działalność.
Problem ze sprzedażą w "niemieckim" Internecie jest taki, że trzeba spełnić kilka drobnych wymagan. Ogólnie to #!$%@? ale jeśli wielkich nie dopilnuje to można mieć problemy.
Jeśli przeznaczasz swój produkt na rynek niemiecki i twoja strona jest po niemiecku to w twoim interesie jest zrobić to zgodnie z prawem