Wpis z mikrobloga

Oglądam sobie zaległe "La Liga Loca" przeglądu sportowego z piątku (1 czerwca), gadają sobie o Barcy Guardioli, jaka to nie była rewolucjonistyczna, genialna i wspaniała, jakim Guardiola nie był wizjonerem, a Zidane jest po prostu dobrym psychologiem, a 9 tytułów w dwa i pół roku przyszło mimo trenera a nie dzięki niemu i nagle pada takie zdanie: "Zidane nie jest trenerem, który się wpisał w historii piłki czymś spektakularnym". ( _) Gratulacje dla pana Jakuba Kręcidło za wygranie plebiscytu na "Najgłupsze sportowe zdanie roku 2018". I dla przeglądu sportowego, że zatrudnia takich "ekspertów" xDDDDDDD #pilkanozna #realmadryt ##!$%@? #zidane #sport #laliga #gownowpis #ligamistrzow
J.....y - Oglądam sobie zaległe "La Liga Loca" przeglądu sportowego z piątku (1 czerw...

źródło: comment_rXTAbxqQ37XidXzqJZOyaTC5JhNJyr3r.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@John_Fitzgerald_Kennedy: Oglądałem, też sie wtedy skrzywiłem ale myślę, że wtedy bardziej chciał powiedzieć" nie jest trenerem który odkrył "piłkarsko" coś spektakularnego, nie wymyślił futbolu na nowo (jak Guardiola wg niego)" , a wyszło "#!$%@? tam 3 ligi mistrzów pod rząd" xd
  • Odpowiedz
@John_Fitzgerald_Kennedy: Nie żebym usprawiedliwiał jego zdanie, ale po części go rozumiem. Za Zidanem rzeczywiście przemawiają trofea, absolutny fenomen, ale Barcelona Guardioli to było coś innego. Nie będę się za bardzo nad Pepem spuszczał bo sam za nim nie przepadam, ale tamten klub oglądało się jak żaden inny kiedykolwiek. To jak grali było naprawdę czymś wyjątkowym, niech świadczy o tym fakt że Guardiola od lat bez sukcesów w Europie jedzie na tej
  • Odpowiedz
@Minieri: No ja też zdaję sobie sprawę, że Guardiola świetnie się odnalazł w Barcelonie i rozwinął tiki-takę do tego stopnia, że wówczas Barca grała najpiękniejszą wizualnie piłkę w Europie. Ale z całym szacunkiem, trzy Ligi Mistrzów z rzędu to jest mega spektakularne osiągnięcie, nawiązujące do legendarnego Realu 1955-1960.
  • Odpowiedz
@John_Fitzgerald_Kennedy: @Minieri: Bardzo łatwo przychodzi niektórym bagatelizowanie sukcesów Zidane'a.

A on niejednokrotnie podejmował interesujące decyzje taktyczne, którymi odmienił losy kilku ważnych spotkań czy finału. Świetnie czytał grę. Przyklady? Finał z Liverpoolem, finał z Juventusem.
  • Odpowiedz
finał z Juventusem


@rooger: Tutaj to Juventus sam przegrał ten finał przez tę historię w przerwie meczu. Do przerwy Juventus był lepszą drużyną, po przerwie nie istniał.
  • Odpowiedz
@Minieri: Owszem, ale zauważ, że wszystkie bramki dla Realu padały w identyczny sposób. Nikt inny nie zauważył ewidentnego słabego punktu w obronie Juve.
  • Odpowiedz
@Minieri: Generalnie między tymi finałami jest sporo analogii - zarówno Liverpool jak i Juventus przed przerwą były klubem przeważającym i atakującym, podobnie pierwsze połowy w obu meczach kończyły się remisami. W drugiej połowie do głosu dochodził Real Madryt i wygrywał.
Wydaje mi się, że najwięcej problemów Realowi spośród trzech ostatnich finalistów sprawiło Atletico. Gdyby nie pechowy karny Juanfrana...
  • Odpowiedz
@bepavuy: Było ostre starcie w szatni dotyczące Dybali który złapał żółtą kartkę wcześnie w pierwszej połowie. Dani Alves miał go poważnie #!$%@?ć że odpuszcza i szatnia się podzieliła.
  • Odpowiedz
@rooger: To akurat prawda, sam byłem w szoku jak zwróciłem uwagę że piłkarze Juve nie kryją nikogo wchodzącego przed 16stką.

Co do tych taktycznych odczytań to większość mireczków tego i tak nie zrozumie, tak jak nie zrozumieli jak napisałem że dwumecz Juventus - Tottenham wygrał Allegri wprowadzając dwóch wysoko grających obrońców bo zauważył że Tottenham broni głównie środkiem. Bramka wyrównująca padła ze skrzydła, bramka zwycięska padła środkiem kiedy obrona Tottenhamu była
  • Odpowiedz
@Minieri Real ma #!$%@? - z Atletico fuks potem fuksem karne, Juve przegrało a nie Real wygrał, Liverpool przegrał bo Ramos prawie zabił Salaha i znakautował Kariusa.

A Krecidlo cóż xD dla mnie nie pojęte jak takie visca dzieci mogą być "dziennikarzami"
  • Odpowiedz
@Minieri: zależy co rozumiemy przez lepszą grę? Bo ja osobiście nie muszę widzieć zespołu atakującego by uważać że gra lepiej taktycznie. Np pamiętny mecz na camp nou Barcelony z Chelsea gdzie londyńczycy się bronili większość meczu ale grali lepiej i zasłużyli na gola Torresa. Tak samo moim zdaniem Zizou analogicznie w obu finałach dał się wyszumieć rywalom, ale był lepiej przygotowany. To samo co pisałeś o Juve Tottenham... Juve po zmianie
  • Odpowiedz