Wpis z mikrobloga

Mirki, jakie widelki zaproponować na rozmowie kwalifikacyjnej o prace w magazynie lub dziale zaopatrzenia? Mam 20 lat, w tym roku ukończyłem technikum logistyczne, wcześniej byłem na praktykach zawodowych w Hiszpanii, gdzie pracowałem w sklepie. Posiadam certyfikat A1 z hiszpanskiego oraz Europass. Technikum skończyłem z wszystkimi kwalifikacjami. Angielski na sredniozaawansowanym poziomie. Teraz przez rok dorabiałem sobie jako ochroniarz w sklepie. Chciałem znaleźć pracę w logistyce, wiec ciesze sie, ze zaprosili mnie na rozmowę. W weekendy będę studiować inzynierie systemów logistycznych. Będzie to prawdopodobnie pierwsza umowa o prace. Miejscowosc niewielka, 25k mieszkańców, firma normalna, nie żaden januszex. Wydaje mi się, ze zaproponują mi na start najnizsza krajowa, ale moze warto pokusić się o 2500 brutto na start i możliwość awansu w niedalekiej przyszłości? Jak uważacie?
#pracbaza #logistyka
  • 29
  • Odpowiedz
@Prokurator1990: Tak myslisz? W sumie juz sam nie wiem, co uwazac, bo wszedzie pisza, ze teraz rynek pracownika etc. Zalezy mi na tej pracy, ale tez najnizszej bym nie chcial zarabiac. Bo na start na magazynie, gdyby tak zaproponowali to nie wiem, czy 2500 netto jest realne.
  • Odpowiedz
@chalwaklb:
Nie chcę zabrzmieć jak narzekacz, ale to zły pomysł. Zdecydowanie bardziej radziłbym załapać się na młodszego spedytora - tu przynajmniej masz perspektywy na jakieś wyższe zarobki w przyszłości, a wymagania są żadne (angielski masz, komputery i google maps ogarniasz to sobie poradzisz).

1) Certyfikat A1 z dowolnego języka nie znaczy nic, B1/B2 to minimum do wpisania w CV.
2) Dyplom technikum nie znaczy nic
3) Z magazynu nigdy nie awansujesz
  • Odpowiedz
@chalwaklb: Można z magazynu awansować do biura jeżeli:
- jest mała ekipa i ktoś się zwolni
- trzeba być ogarniętym
- po znajomości
- po studiach logistycznych
Proponowałbym uważnie przyglądać się ofertom, a potem na rozmowie jak najwięcej wychwycić, aby zminimalizować trafienie do Januszexu. Nie napalaj się też tak, bo prawda jest taka, że na magazyn to nie trzeba mieć jakiegoś specjalnego wykształcenia czy w ogóle doświadczenia. To prosta robota, ciągłe
  • Odpowiedz
@chalwaklb: Pieniądze w Twoim wieku nie są aż tak ważne. Jak mieszkasz z rodzicami to składaj. Ale nie o tym. W pracy będziesz musiał wykazać się ogarnięciem i musisz pokazać, że ci zależy. Jak ogarną, że nie jesteś byle szary Wania z Ukrainy to łatwiej Ci będzie przejść do biura. Narób sobie znajomości, bądź dla każdego życzliwy i pracuj sumiennie.
Na razie jak weźmiesz 11 netto za godzinę to będzie zajebiście.
  • Odpowiedz
@Krzysu: Dzięki wielkie za rady. Póki co będę mieszkać z rodzicami, więc mam ten plus, że nawet z najniższej krajowej po odjęciu kosztów studiów, utrzymania samochodu etc. zawsze coś zaoszczędzę. Na wózki nie mam uprawnień, ale to nie żaden problem, bo w każdej chwili mogę je zrobić. Zobaczę właśnie co powiedzą mi jutro na rozmowie i czy zaproponują pracę w magazynie czy biurze.
  • Odpowiedz