Wpis z mikrobloga

Dziennie po kilka osób nazywa mnie komunistą, socjalistą czy innym gospodarczym lewicowcem. Ogłaszam, że jest to całkowicie niemożliwe. Dlaczego? Bo moja ulubioną książką EVER E V E R jest "Droga do zniewolenia" Hayeka. Oto co jest treścią tej przecudownie mądrej książki (za wiki):

Droga do zniewolenia (ang. The Road to Serfdom) – wydana w 1944 książka Friedricha Hayeka. Hayek przedstawia w niej wspólne korzenie obu totalitaryzmów: komunistycznego oraz nazistowskiego. Dowodzi również, że socjalizm w każdej formie prowadzi w końcu do totalitaryzmu.

Lewakiem jestem, ale takim wiecie co w pupę ponoć lubi, chce zjednoczenia europy, prawa kobietom chce dać i tęczowego wąsa nosi, ale to nie KOMUNISTA czy SOCJALISTA tylko po prostu zwykły LEWAK światopoglądowy.

A kto nie czytał to niech czyta i gwarantuje wyleczenie się z socjalizmu.
#neuropa #polityka #oswiadczenie #4konserwy #bekazpisu
Pobierz lakukaracza_ - Dziennie po kilka osób nazywa mnie komunistą, socjalistą czy innym gos...
źródło: comment_PlAILUbgFuhjfhgPc6C9Z2oJH4Sc59F6.jpg
  • 31
@Student_AWAS
Dziś demokracja oznacza demokratyczne państwo prawa, w którym rządzą przedstawiciele większości, ale mają obowiązek szanować mniejszość tak samo jak i większość.

Przestań czytać felietony Korwina. Tam są prawie wyłącznie głupoty.
@Student_AWAS
O, nie. Michalkiewicz?
Kłamczuch I idiota do tego.

To o czym napisałem to dzisiejsze rozumienie demokracji.

Oczywiście jak ktoś jest głupi i chce manipulować to przedstawi definicje rodem z Aten. Tak robi Michalkiewicz.

Zamiast czytać łatwo dostępne (bo populistyczne) głupoty poczytaj naukowe opracowania.
@GordonLameman3: idiota na pewno nie, na kłamstwie go nie złapałem, bardziej niedopowiedzenia - ale to w końcu publicysta.

Z naukowymi opracowaniami jest też problem, bo Ci ludzie też nie są nieomylni - tak było z wychowankiem francuskich uniwersytetów PolPotem, którego co niektórzy francuscy profesorowie bronili/usprawiedliwiali jeszcze w latach 80.

Ciągle jednak demokracja i państwo jako takie to przymus - ja np nie posiadam dzieci, ale muszę płacić na 500+ - program
@lakukaracza_: Lewak światopoglądowy? Masz dystans do siebie określając się tak obelżywym określeniem.

Ale jednak kościół zwalczany był przez komunistów z jakiejś przyczyny, stanowił dla nich bardzo poważną przeszkodę i nie inaczej jest też dzisiaj. W Europie pierwszej prędkości, której tak się nie możesz nachwalić rządzą komuniści lub socjaliści: we Włoszech oficjalna Partia Komunistyczna, w Niemczech określają się Socjaldemokracją itd.
Krytykujesz zapewne polskie programy socjalne, centralny rząd w Polsce a jednocześnie popierasz