Wpis z mikrobloga

Dziennie po kilka osób nazywa mnie komunistą, socjalistą czy innym gospodarczym lewicowcem. Ogłaszam, że jest to całkowicie niemożliwe. Dlaczego? Bo moja ulubioną książką EVER E V E R jest "Droga do zniewolenia" Hayeka. Oto co jest treścią tej przecudownie mądrej książki (za wiki):

Droga do zniewolenia (ang. The Road to Serfdom) – wydana w 1944 książka Friedricha Hayeka. Hayek przedstawia w niej wspólne korzenie obu totalitaryzmów: komunistycznego oraz nazistowskiego. Dowodzi również, że socjalizm w każdej formie prowadzi w końcu do totalitaryzmu.

Lewakiem jestem, ale takim wiecie co w pupę ponoć lubi, chce zjednoczenia europy, prawa kobietom chce dać i tęczowego wąsa nosi, ale to nie KOMUNISTA czy SOCJALISTA tylko po prostu zwykły LEWAK światopoglądowy.

A kto nie czytał to niech czyta i gwarantuje wyleczenie się z socjalizmu.
#neuropa #polityka #oswiadczenie #4konserwy #bekazpisu
lakukaracza_ - Dziennie po kilka osób nazywa mnie komunistą, socjalistą czy innym gos...

źródło: comment_PlAILUbgFuhjfhgPc6C9Z2oJH4Sc59F6.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@GordonLameman3: zależy jak zdefiniujemy ustroje polityczne - sęk w tym, że nazizm i komunizm to wszystko lewicowe ideologie - jednak może delikatnie lżejsza od drugiej, ale wszystkie te totalitaryzmy dawały wielką władzę w ręce partii/państwa. Prawicowcy są za decentralizacją (do pewnego momentu, by nie popaść w anarchię) i państwem minimalnym.

A to, że obecnie wysyp prawicy, dla której wiedza kończy się gdzie tanio kupić odzież patriotyczną to prawda i jest to
  • Odpowiedz
@Student_AWAS: Się wtrącę. Nie ważne co, nie ważne jak, ważne czy totalitarne. Totalitaryzm wynikać może z socjalizmu ale są także do niego inne drogi, np poprzez religię i tradycję. Wszystkie drogi do totalitaryzmu powinny być pilnowane przez demokratów, a obecnie pilnowanie tych furtek jest szczególnie utrudnione przez chorą cywilizacje "prawda jest po środku".

Na talibów - atomówki
Na socjalistów i populistów - edukacja EDUKACJA tylko edukacja i wartości oświeceniowe

Sorry jak
  • Odpowiedz
@GordonLameman3: no właśnie nie, ideologie prawicowe dążą do wolności jednostki - a więc i ograniczenia roli państwa w życiu codziennym i jego interwencjonizmu.

Faktem jest, że komunizm także dążył do całkowitego usunięcia państw jako takich, ale w przeciwieństwie do krajów opartych o wolny rynek w socjalizmach aparat państwowy i aparat terroru rósł w stopniach nieznanych przedtem w ludzkiej historii.

Masz złą skalę, raz jeszcze mówię, ideologie prawicowe to te, które dają
  • Odpowiedz
@Student_AWAS
Co za bzdury.

Piszesz tak jakby dla ciebie jedyną prawicą był Korwin.

Pomijając fakt, że podział lewica/prawica jest nieaktualny to Nazizm najwięcej czerpie z ideologii prawicy. Jest wypaczeniem tej idei.
  • Odpowiedz
@GordonLameman3: @Student_AWAS:

Najbardziej trafna definicja komunizmu - zdelegalizowanie prywatnych środków produkcji

Teraz wam udowodnić mogę że Mao i Lenin dając chłopom ziemię na własność nie byli komunistami.

Podobnie jest z Nazimem/Faszyzmem. Ideologia prawicowa bo odwołuje się do tradycji, ale z masą lewicowych ulepszeń w celu populizmu.
  • Odpowiedz
@GordonLameman3: dlaczego od razu Korwin ? podział na prawicę/lewicę według wzorca który Ty wyznajesz jest sztuczny i nie daje prawdziwego obrazu.

Pomijam już dość oczywistą rzecz jaką jest nazwa partii NSDAP i co oznacza literka S w tym akronimie ;).
  • Odpowiedz
@Student_AWAS
Po pierwsze, liberalizm to nie jest idea prawicowa.

Czemu od razu Korwin? Bo Korwin taki pseudo podział proponuje.

Generalnie nie do końca wiesz jak wygląda ta os podziału. Twój podział wygląda jak w podstawówce - lewica źli, prawica dobrzy.
  • Odpowiedz
@GordonLameman3: kolego, a nie mylisz czasem liberalizmu z libertynizmem? bo to właśnie proponuje lewica, co widać np w propagowaniu rozwiązłości, czy (akurat ukierunkowane tylko w tradycyjne aspekty naszej kultury) różne obrzydliwe formy ssztuki wycelowane np w KRK.

Raz jeszcze powtórzę, liberalizm oznacza wolny, wolnościowy - a taki system nie może być napędzany maszyną terroru i przmusu jakim jest państwo, stawia na indywidualizm i wolny (a więc z minimalną ingerencją państwa) rynek.
  • Odpowiedz
@Student_AWAS
To też Ci tłumaczę, że liberalizm nie jest prawicowy.

Obecnie rządząca, rzekomo prawicowa partia jest najmniej liberalna w sejmie. Oni nawet gardzą liberalizmem.

W dodatku czemu odrzucasz liberalizm obyczajowy? Czemu nie chcesz wolności w tej sferze?
Ja chce w obu.
Ja chce wolności gospodarczej i obyczajowej. Dla ciebie będę przez to lewaki em ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡
  • Odpowiedz
@GordonLameman3: uważam, liberalizm obyczajowy prowadzi do zbydlęcenia i ogłupienia jednostki. Poza tym, człowiek zostaje więźniem swych nałogów, więc także nie jest do końca wolny. Nie jestem jednak za penalizacją takich zachowań, uważam, że ludzie mają prawo popełniać błędy, natomiast nie można takich zachowań promować czy nagradzać.

Polska scena polityczna to w ogóle temat na ból głowy ;-) - najbardziej pro rynkowi i w sumie dość konserwatywni okazali się postkomuniści z SLD,
  • Odpowiedz
@Student_AWAS: Literka S nic nie daje w tym akronimie, bo sama w sobie nic nie znaczy. Dopiero NS jako całość jest ideologią, która ani nie jest socjalistyczna, ani kapitalistyczna.

Zresztą, jak się czepiać literek. Co oznacza D w akronimie KRLD? :D
  • Odpowiedz
@Student_AWAS: PiS buduje socjalizm? Porównajmu z PRL. Ile szkół wybudowało PIS? Ile przedszkoli? Jak bardzo upowszechnili służbę zdrowia? No nie bardzo

Rozdają pieniądze? Chmmm, no to porównajmy z PRL. Ile programów rozdawniczych było za PRL?
  • Odpowiedz
@GordonLameman3: nieograniczona wolność obyczajowa, więc pozbawiona wszelkich granic i fundamentów prowadzi do zbydlęcenia - ludzie zaczynają próbować różnych rzeczy, brnąc w kolejne dewiacje stają zakładnikami samych siebie. Tak właśnie postępował upadek Rzymu, starożytni już to przerabiali.
  • Odpowiedz