Wpis z mikrobloga

Czy jest mi ktoś w stanie wskazać jakiegoś dewelopera budującego mieszkania z kuchnią jak człowiek a nie z #!$%@? aneksem kuchennym bo tak jest #!$%@? łatwiej pokazać mieszkanie w jakichś #!$%@? serialach? Pytam o #lodz, ale w sumie chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda też w innych miastach. #!$%@?, najwyżej się przeprowadzę ¯\_(ツ)_/¯.
Na razie rozważania typowo w fazie planów, ale niesamowicie mnie #!$%@? że sprawdzasz 5 osiedli i nawet w mieszkaniach typu 100m2 nie da rady upchnąć kuchni nawet w jednym mieszkaniu na 7 budynków.
Wołam mieszkańców, może będą coś wiedzieć #trojmiasto #lublin #wroclaw #poznan #gdansk #gdynia a przy okazji liczę na odzew - to tylko w Łodzi jak w Polsce jak w Lesie, czy u Was też?
#mieszkanie #deweloperka
  • 22
  • Odpowiedz
@justkilling: Również szukam mieszkania do wynajęcia akurat w Poznaniu. Przeważają zdecydowanie te z aneksem. Szanse na znalezienie kawalerki z osobnym pokojem i kuchnią jest mało prawdopodobne. Dramat.
  • Odpowiedz
@justkilling: Aneksy kuchenne to się sprawdzają w mieszkaniu studenckim albo kawalerskim, nie wyobrażam sobie przy małych dzieciach albo zwierzętach brak możliwości zamknięcia kuchni.
  • Odpowiedz
@unicornbby: do wynajęcia w starym budownictwie to jeszcze idzie znaleźć, ale szukając mieszkania do kupna w nowym budownictwie żeby nie robić miliona remontów i mieć jeszcze pare innych wynikających z tego plusów to jest dramat po prostu

@fiziaa: no co ty nie powiesz
  • Odpowiedz
@justkilling sam nie mam zdania, zawsze mieszkałem w takich mieszkaniach o których mówisz i w sumie " marzyła" mi się kuchnia w " salonie" właśnie.
Jakie inne minusy widzisz oprócz smrodu, który swoją drogą można zniwelować dobrym wyciągiem?
  • Odpowiedz
@fiziaa: Aneksy kuchenne i otwarte kuchnie sprawdzają się właśnie najlepiej w przypadku ludzi z dziećmi. Przygotowując posiłek masz cały czas dziecięca na oku. Ćwierć wieku żyłem w domu z niezależna kuchnia, ale teraz uważam takie rozwiązanie za archaiczne i niepraktyczne. Nic dziwnego, że deweloperzy już nie stosują tego rozwiązania.
  • Odpowiedz
@justkilling: szukałem mieszkania rok temu we Wrocławiu i coraz więcej nowo budowanych mieszkań (nowe inwestycje w okolicach Nyskiej czy nowe osiedle Archicomu) miało możliwość wybrania czy chcemy aneks czy zabudowaną kuchnię. Tylko trzeba było dać o tym znać deweloperowi na jakimś tam wczesnym etapie stawiania bloku (10-12 miesięcy przed odbiorem).

Sam mam kuchnię z aneksem i więcej smrodzi mi sąsiad z dołu (jakieś dziwne rury wentylacjne w tych nowych blokach) niż
  • Odpowiedz
@justkilling: Budomal, inwestycja mieszkanie przy tulipanie czy jakoś tak z tego co pamiętam miał taki rozkład tego pokoju z aneksem że dało się "odgrodzić" kuchnię ścainką działową.
  • Odpowiedz
@justkilling w Lublinie jest raczej różnorodnie, na nowej Porębie i Czechowie jest wiele opcji do wyboru, aneks, kuchnia wąska/mała/duża, generalnie opisany problem raczej nie występuje;)
  • Odpowiedz
@justkilling: we Wrocławiu Dach Bud buduje mieszkania z osobnymi kuchniami i Archicom robi takie, że stawiając dosłownie jedną ścianę da się wydzielić. Jak szukałam mieszkania dwupokojowego od dewelopera kilka lat temu to wszystkie wyglądały identycznie - na planie kwadratu, dwa okna w tym jedno w sypialni a drugie balkonowe w kuchlonie, łazienka zawsze graniczy z aneksem. Lepiej pod względem ułożenia prezentują się mieszkania w wielkiej płycie, ale wtedy normy budowlane były
  • Odpowiedz
@justkilling: U VillaReal jak kupowalem mieszkanie 3 lata temu - stan deweloperski - to mieli rozne warianty, z aneksem kuchennym i tak jak szukasz bez aneksu. Ale widze ze nie maja na stronie zadnych nowych inwestycji wolnych, strone zmienili niedawno i nie jestem pewien czy czegos nie pomijam lub czegos nie dodali, bo widze, ze nie wszystko na stronie im dziala.
  • Odpowiedz