Wpis z mikrobloga

  • 256
#budownictwo #czujedobrzeczlowiek #truestory
Mirki i Mirabelki, dziś jestem dumny z siebie jak paw, gdyż, iż, ponieważ sam własnymi rękami 2miesiące temu rozebrałem stary budynek gospodarczy i na jego miejscu stawiam swój własny dom, swoimi rękami... z budownictwa jestem totalnym laikiem, dziękuje internetowi, że jest w nim tyle poradników. Ławę fundamentową traktuję jako duży skok do przodu, zobaczymy co przyniosą kolejne etapy.
Matril - #budownictwo #czujedobrzeczlowiek #truestory
Mirki i Mirabelki, dziś jestem ...

źródło: comment_YSKMgQfwYtQ2AH4yUuTkjuSFbAun7kNL.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
@Matril:

No to ładnie :) Sam jestem stałym widzem Łukasza Budowlańca i mu podobnych więc wiem (tzn domyślam się ) ile to pracy trzeba włożyć. Ale też jak czytam to daje mega satysfakcję:) Oby zdrowie, dobry humor i pogoda zawsze dopisywały Ci na budowie Mirku!
  • Odpowiedz
@Matril: jezu kolejny Bob Budowniczy. Nie zrobisz tego w 3 lata. Będziesz #!$%@?ł sąsiadów przez 7 lat, zadłużysz się jak #!$%@? a potem będziesz próbował sprzedać nieotynkowany dom bez okien.
  • Odpowiedz
z budownictwa jestem totalnym laikiem, dziękuje internetowi, że jest w nim tyle poradników


@Matril: Jest w nim masa dobrych poradników itp. są nawet dobre metody i porady których profesjonaliści czasami nie znają. Problem jest w tym że nawet jak będziesz robić wszystko co do joty to nie masz wprawy i praktycznego obycia w temacie żeby wiedzieć czy coś co wykonałeś w dany sposób to jest ten faktycznie ten dobry sposób
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@tomkowz
@ravau projekt domu był indywidualny z powodu problematyki postawienia budynku(graniczy z działką sąsiada). Dlatego kosztował tak wiele bo ponad 5tysięcy.

@blablablanr2 ława wylana na 30cm, czyli zostało mi 1,40m do poziomu 0. Lałem na piasek, nigdy nie było problemów z podmywaniem, stary budynek był podpiwniczony i nigdy nie było w nim wody, a stał 80lat.
@dildo-vaggins mi zaśpiewali cenę 30tysięcy za ten dom do rozbiórki.. rozbierałem najpierw w środku, cegła z komina, trociny poszły na wysypisko.(miasto za darmo utylizuje) to nawet zaoszczędziłem koszt ze 3kontenerów. Reszta cegły została odstukana i złożona, będę z niej robił wstawki w elewacji, wyłożenie w salonie i pomalowanie na biało, coś w sypialni, albo na klatce schodowej. Fundamenty to już koparka przyjechała i wyrwała je, razem z kopaniem pod fundament.
@jajak tak, chociaż i tak jest to bez sensu bo pręt za pare lat zgnije, no ale
  • Odpowiedz
  • 3
@Matril my z ojcem z żartu chałupe postawilim, stan surowy to banał, nie przejmuj sie opiniami mirków bo oni nie wiedzą nic o życiu.
  • Odpowiedz
@Matril: nie chce byc upierdliwy i wscipski ale laik ktory porywa sie na budowe domu... z tego nie moze wyjsc nic dobrego.


Ciekawe, kto stawial domy jaskiniowcom w takim razie. Inżynier budownictwa?
  • Odpowiedz