Wpis z mikrobloga

  • 256
#budownictwo #czujedobrzeczlowiek #truestory
Mirki i Mirabelki, dziś jestem dumny z siebie jak paw, gdyż, iż, ponieważ sam własnymi rękami 2miesiące temu rozebrałem stary budynek gospodarczy i na jego miejscu stawiam swój własny dom, swoimi rękami... z budownictwa jestem totalnym laikiem, dziękuje internetowi, że jest w nim tyle poradników. Ławę fundamentową traktuję jako duży skok do przodu, zobaczymy co przyniosą kolejne etapy.
Matril - #budownictwo #czujedobrzeczlowiek #truestory
Mirki i Mirabelki, dziś jestem ...

źródło: comment_YSKMgQfwYtQ2AH4yUuTkjuSFbAun7kNL.jpg

Pobierz
  • 75
  • Odpowiedz
architekt szedł w zaparte żeby lepiej robić ławy fundamentowe.


@Matril: I to mnie właśnie #!$%@?. Gość pewnie nie umiał poprawnie zaprojektować "nowości" jaką jest płyta i powiedział że lepiej ławy. A byłoby Ci dużo łatwiej wylać płytę. I pomijam tu inne oczywiste zalety płyty.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pachlak o zajebiście, właśnie o takie coś mi chodziło, dziękuje :)

@mayek A nie jestem osobą co gdyba, jest jak jest i już lepiej, ani słabiej nie będzie :)
  • Odpowiedz
@Matril: Jak nie będzie stała na deszczu przez miesiąc to nie spuchnie... aż tak. Zwykła płyta osb (22mm) starczy na zrobienie szalunków 3 - 4 razy, później już raczej śmietnik. Szalunki z reguły robi się zaraz przed zalaniem a nie miesiąc wcześniej. Co do gładkości, to może estetycznie jest super, ale jeśli jest bardziej "pomarszczona" to tynk lepiej się trzyma. Później trzeba stosować jakieś betonkontakty czy inne cuda..
  • Odpowiedz
@Matril: Za pamięci, pod ławą (poniżej strefy przemarzania) puść sobie w miejscu przyłącza wodnego rurę, w której później przeciśniesz rurkę PE32(40) nad stan "0" - oszczędzisz sobie kopania i kucia w chudziaku.

@jarzyn123: z bliska normalnie żwirek w betonie widać (jest chropowaty), więc z trzymaniem nie powinno być problemu.
  • Odpowiedz
@Pachlak: @Matril: U mnie była zwykła kanalizacyjna 110 + 2 kolana 45 stopni puszczona przed zalaniem ławy - szybciej, bez kopania. Po ławach nie wiem czy nie lepiej zakopać już krążek rury do wody - wtedy od razu przypniesz ją do ściany fundamentowej i wyjdzie przy ścianie a nie 20cm od (tam gdzie kończy się ława).

Jeśli chropowaty beton to super, po prostu czasami ludzie myślą że im
  • Odpowiedz
  • 2
@Matril kup sobie kilka konkrektnych ksiazek o budowie domu i nie czytaj porad na forach(fora=hiv), ostroznie tez z opiniami lokalnych budowlanców, wiekszosc zadnych ksiazek nie przeczytalo, a sie madrują, sam powoli postawisz lepiej niz wiekszosc budowlanców z lapanki.
  • Odpowiedz
@Bialy_Mis: napisał ze wyprowadził ale widzilem juz film z domu pasywnego gdzie pod fundament dawali styropian i bednarki nie wyprowadzili xd. A potem szpileczki albo otok
  • Odpowiedz
nie jestem osobą co gdyba,


@Matril: I brawo. Zazdroszczę podejścia.
Co do płyty: szukaj sklejki szalunkowej. Po posmarowaniu jej środkiem antyadhezyjnym będzie gładka powierzchnia
  • Odpowiedz
@jajak: Jeśli płyta jest na styropianie to uziom fundamentowy jest w sumie bez sensu, robi się wtedy tzw. parafundamentowy, tj. pod budynkiem kratownica o oczkach max 10x10m z bednarki nierdzewnej połączona z kratownicą pośród zbrojenia płyty (oczka max. 20x20m) w wielu miejscach po obwodzie budynku.
  • Odpowiedz