Wpis z mikrobloga

Jabłonowski, Sierow, Pax... WTF?

W czasie debaty towarzysz Jablonov krzyczał coś o Sierowie jako o wzorze i podstawie stosunków polsko-rosyjskich oraz o PAXie, który go wychował. O co chodzi? Sierow pozwolił Piaseckiemu działać w komunistycznej Polsce, dzięki czemu powstała organizacja PAX, a Piasecki został posłem sejmu PRL. Współpraca byłego lidera Ruchu Narodowo-Radykalnego z komunistami była na tyle owocna, że Piasecki został jednym z najbogatszych Polaków. Ceną jaką musiał zapłacić była całkowita uległość wobec komunistów, nawet w kwestiach religijnych - np. poparł propozycję PZPR, by partia naznaczała biskupów. Czyli co? Okazuje się, że Jablonov propaguje sprzedajność i uległość wobec okupantów? Nie kłóci się to z jego uwielbieniem Żołnierzy Wyklętych, którzy za takie postawy pakowali Polakom kulę w łeb? Czy polsko-rosyjskie stosunki mają wyglądać jak stosunki między Sierowem i Piaseckim? Mamy się sprzedać, stanąć na kolana i robić to, co nam powie Moskwa?

Oprócz tego, według Jabłonowskiego nie jestem Polakiem ze względu na moje obcobrzmiące nazwisko. Uważa on również, że asymilacja mniejszości narodowych to rzecz karygodna. Co na ten temat myślał jego ukochany Piasecki?

Cytuję: "Specyficzną cechą ideologii Falangi jako ugrupowania nacjonalistycznego było uznawanie polskości ziemiaństwa o korzeniach litewsko-ruskich, a także szlachty pochodzenia tatarskiego. Zatem mimo wystąpień antysemickich rasizm falangistów miał charakter wybiórczy. W tym kontekście nie można ich nawet zaliczyć do nacjonalistów neopogańskich czy świeckich, odwołujących się do pochodzenia etnicznego i mitycznych więzów krwi, lecz raczej do nacjonalistów konstytucyjnych (chrześcijańskich) określających naród jako wspólnotę ukształtowaną przez państwo. Wielu zresztą działaczy RNR-u miało wyraźnie niepolskie korzenie".

Ups... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#maciejczuk #jablonowski #narodowcy
tomasz-maciejczuk - Jabłonowski, Sierow, Pax... WTF?

W czasie debaty towarzysz Jab...

źródło: comment_0dxxrG6Rco9B4dPq2xbnsFVANwl78RC9.jpg

Pobierz
  • 3