Wpis z mikrobloga

@rozowy_transformator nie przejmuj sie tym pierdzeniem malkontentów że nie wizales 1- klasy.
200k oszczednosci nie wzięło się z niczego.
Tu 90 zł, tu 100 zł grosz do grosza i się zbiera :)
Ja też jakbym był na bezrobociu to wybrał bym bilet za 15 € a nie za 38€ xD rachunek jest prosty xD
  • Odpowiedz
@adrian19921: @rozowy_transformator:
No witam kolegów Energetyków, nie wiem czy kolega transformator to bait czy nie, mam nadzieję, że nie, ale mam podobną liczbę lat na karku a aplikując do potentata w usługach i BiR w Energetyce, mówiąc kwotę 4 k netto na start usłyszałem odpowiedź, że to "stawka nierealna" (firma z Gliwic istniejąca od 1950, polski kapitał). Ukończyłem PolŚl z b.dobrymi wynikami, wykonałem trochę prac koncepcyjnych dla energetyki
  • Odpowiedz
  • 0
@cojaczytam21 ten tekst z traceniem jednego zera, to właśnie główny powód który sprawia że normiki częściej maja kredyty a nie oszczędności :p
  • Odpowiedz
  • 1
@websterpl1 prace koncepcyjne? Studia? Zapomnij XD

To ważne wszędzie, ale najważniejsze doświadczenie, nowe metody w danym dziale/firmie wdrożone przez Ciebie, zyski jakie to dało i networking.

Bez tych rzeczy faktycznie trudno o 4k na rękę, jak z tego co wynika żadnego doświadczenia nie masz ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Szao: kolega też z sektora energetyki? nie zgadzam się z tym co piszesz, prace koncepcyjne zaraz po studiach dla monopolisty w jednym z sektorów w branży w PL, które są teraz wdrażane - instalacja jest budowana (jako duży pilotaż). Trochę przerobionych "po godzinach" analiz i studiów wykonalności za 5 cyfr/1 zlecenie - jako ekspertyzy przy współpracy z uczelniami, bezpośrednio dla przemysłu. O pracodawcy za 4k mówiłem o pracy na etacie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Szao: @websterpl1: networking, ładnie gadanie i.. studia z zarządzania. Moja kariera przyspieszyła gdy zrobiłem zaocznie zarządzanie na UW i podyplomowe na sgh. Osobiście poza it i sprzedażą praca inżyniera w Polsce jest słabo płatna. Pieniądze robią ci co zarządzają, a do tego wiedza techniczna jest niewiele przydatna. Pod koniec pracy więcej rozmawiałem z prawnikami i finansistami niż inżynierami.
  • Odpowiedz
@websterpl1: dla mnie stawka na dzień dzisiejszy 4k (netto) też jest nierealna. Zarabianie mniej niż 1000 euro to jakaś żenada. Cierpliwość powoli zaczyna mi się kończyć do tego cyrku. Nawet nie chce narzekać, ale ciężko przełknąć taką sytuację, jak wiesz, że 200 km dalej na zachód jest zupełnie inny świat...

Co do aplikowania na stanowiska to sytuacja wygląda tak, że miejsca są już obsadzone, a rekrutacja to formalność. To nie
  • Odpowiedz
  • 0
@adrian19921 żeby dowalić oficera w korpo wystarczą te 4 lata doświadczenia wewnątrz firmy, i stawki zbliżone do tych opa.

W polskich firmach to #!$%@?, dupa, kamieni kupa.

Byłem, widziałem, akurat ja w finansach siedzę i te śmieszne polskie banki i fundusze to #!$%@?.
  • Odpowiedz