Wpis z mikrobloga

@agataen: przede wszystkim dużo czytaj na ten temat. Dowiedz się, jakie mogą Cię spotkać problemy już w szpitalu i jak je pokonać. NIGDY nie podawaj mieszanki, jeśli chcesz karmić piersią! Nie dawaj sobie wmówić braku pokarmu albo pokarmu kiepskiej jakości, bo pokarm ma 99,9% matek :) Tu znajdziesz wszystko i rzetelnie: hafija.pl. Ja myślałam, że dziecko się przykłada i ono je, a to jednak nie takie proste ;) Jakbym
  • Odpowiedz
@agataen eee kochana, spokojnie. Jak napisala @aleksandrett, wez sobie o tym teraz poczytaj, poogladaj filmiki na jutubie o prawidlowym przystawianiu, roznych pozycjach - jest tego bardzo duzo.
Oprocz hafiji jeszcze mozesz czytac np. blog mlecznewsparcie czy malyssak, ale hafija faktycznie to takie potezne zrodlo wiedzy.

Ja myślałam, że dziecko się przykłada i ono je, a to jednak nie takie proste


aaaaaaach, ale bym chciala, o matko. To
  • Odpowiedz
@agataen: Z gadzetów do kupienia to polecam laktator. Nie kupuj jednak jakiegoś superdrogiego, tylko zwykły ręczny. Ja kupiłam przy okazji wyprawki dla dziecka jakiś najtańszy, a okazał się bardzo potrzebny w szpitalu, by pobudzić laktację (gdy nie umiałam przystawić dziecka nie było odpowiedniej stymulacji). Do tego kup sobie fajny i wygodne stanik do karmienia :) ja wkładki polecam z lovi, są cienkie i ich nie czuć, a na noc używam wielorazowych z bambusa.

Znajdź koleżanki które też kp. Doradzą, pomogą. Ja niestety mam same takie, które poddały się przy pierwszej okazji i dawały mm. Strasznie mnie wkurzały, gdy zachwalały jakie to ich dzieci spokojne i tylko śpią. Po mm dziecko jest zatkane i rzeczywiście tylko śpi. Moje na p----i w wieku 9 tygodni już w dzień nie spało nic ¯\_(ツ)_/¯ No i tak jak @agaja pisze, jak będziesz miała problem, to pisz :) Chętnie pomożemy. Zaangażuj niebieskiego. Mój się wkręcił w pomoc i sam wiedział więcej niż ja ;) Pomagał małą przystawiać i dzięki niemu się nie dałam i walczyłam dalej.

I dokładnie, przygotuj się, że pierwsze tygodnie/miesiące to siedzenie z cyckiem na wierzchu ;) Ale wszystko co złe, czyli ból, kryzys i szał hormonalny minie i będzie coraz
  • Odpowiedz
na noc używam wielorazowych z bambusa.


@aleksandrett: o, a powiedz (napisz) mi prosze - jakiej one sa grubosci?
Ja wkladek uzywam glownie jak ochrony cyca, wiec wielorazowe wyjda zapewne sumarycznie taniej mimo wszystko.. Tylko jak widzialam na zdjeciach, to one mi sie takie cieniutkie wydawaly..

Pomagał małą przystawiać i dzięki niemu się nie dałam i
  • Odpowiedz
@agataen: tu jest jeszcze fajny filmik co robic, zeby mniej bolalo

https://www.youtube.com/watch?v=deKN3wJ17Mk

w ogole poogladaj sobie duzo, jest mnostwo rozncyh filmikow :) ta kobitka ma tez fajnie wyjasnione, jak karmic na lezaco.
Ogladaj rozne, bo w kazdym moze byc inna cenna wskazowka. Ja dzis od tej np sie nowej rzeczy dowiedzialam, a niby i CDL i polozna pokazywaly, jak karmic na lezaco, ale zadna nie mowila tego, co w tym filmiku
  • Odpowiedz
@agaja: porównując z wkładkami z Rossmanna to te bambusowe są podobnej grubości, może troszkę cieńsze. Są mięciutkie i czuć że skóra oddycha pod nimi. Polecam profilowane, bo takie zwykłe krążki brzydko się układają w staniku. Ja kupowałam te: https://pupus.pl/pol_m_Dla-Mamy-246.html Piorę ręcznie, albo z pieluchami dziecka (zdecydowaliśmy się na wielorazowe)

U nas pomagał trochę espumisan, ale w sumie jak podrosła mała, to przeszły gazy. Dziecko samo po czasie wyrosło z dolegliwości,
  • Odpowiedz
@aleksandrett: aaaa umknal mi Twoj wpis, wybacz.
Dzieki za linka do wkladek! :)

ale mama/teśiowa dalej przy jakieś krostce czy płaczu niewiadomego pochodzenia pytają co jadłam :/


u mnie to
  • Odpowiedz
@wykopowa_ona dzieki ze to napisalas i mnie wyreczylas. Powalaja mnie ludzie ktorzy nie rozumieja tej prostej rzeczy. Najgorzej ze rozowych tez jest duzo takich. Biedne patrza na kazda etykietke przez pol roku karmienia. Nawet mi ich nie szkoda.
  • Odpowiedz