Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz udzielałem dziś pierwszej pomocy osobie mocno poszkodowanej w wypadku, było to ponad 3h temu ale wciąż trzęsą mi się ręce.

- jestem kierowcą auta z którego pochodzi nagranie
- byłem pierwszy przy poszkodowanym
- nie byłem szkolony do pierwszej pomocy oprócz jakichś banałów w szkole
- na początku pan był nieprzytomny
- krzyczałem na około żeby ludzie dzwonili na pogotowie, w między czasie dzwoniła też żona
- rozmawiałem do Pana ale nie odpowiadał
- dziwnie się krztusił więc próbowałem udrożnić jego drogi oddechowe
- 1-2 minuty później pojawiła się pani na rowerze Veturilo która była studentką medycyny, pobiegła do mojej żony po apteczkę i udzieliła mi kilku wskazówek
- pojawił się pan żandarm szkolony do tego typu pomocy, pomógł mi ułożyć pana w pozycji bocznej bezpiecznej i zabandażować głowę która była głęboko rozcięta i z której leciało dużo krwii
- poszkodowany zaczął się wybudzać (3-4 minuty), chciał koniecznie wstawać. Musieliśmy go z Panem żandarmem przytrzymać
- pojawił się "radiowóz" tramwajów warszawskich i wstrzymał ruch
- pojawił się radiowóz
- policjanci ponaglali karetkę przez radio
- przejęcie pacjenta przez ratowników medycznych z karetki

Tutaj mój apel, proszę gdziekolwiek byście nie jechali na rowerze ZAWSZE! ZAWSZE!! miejcie na głowie kask, nie zakładajcie pełnych słuchawek i nie uważajcie DDR za drogę z pierwszeństwem

Sam jestem zarówno rowerzystą jak i kierowcą, nie oceniam tu nikogo. Dbajcie o swoje bezpieczeństwo.

W momencie zderzenia była awaria sygnalizacji świetlnej.

#warszawa
zaxcer - Pierwszy raz udzielałem dziś pierwszej pomocy osobie mocno poszkodowanej w w...
  • 215
  • Odpowiedz
Omijanie na przejściach dla pieszych/przejazdach rowerowych to najgorsze wykroczenie jakie można popełnić.


@Cephei: Zakaz omijania dotyczy tylko przejść dla pieszych i pojazdów przepuszczających pieszych.
Formalnie omijanie przed przejazdem dla rowerów pojazdu który zatrzymał się ustąpić pierwszeństwa rowerzyście jest jak najbardziej legalne - co nie zmienia faktu że oczywiście głupie.

Art 26.3 PoRD który mówi o zakazie omijania dotyczy tylko przejść. Art. 27 mówi o przejazdach dla rowerów i tam już takiego
  • Odpowiedz
@zaxcer: Bardzo dziękujemy za sprawną i szybką pomoc, poszkodowany jest w szpitalu mimo licznych obrażeń żyje. Także bardzo dziękujemy, jak będzie w stanie pewnie sam podziękuje.
  • Odpowiedz
@zaxcer: Jest to dla mnie nowy portal, mój szfagier właśnie miał wypadek. Jesteśmy Panu bardzo wdzięczni, czy można poprosić Pana o telefon lub adres mailowy?
  • Odpowiedz
@kwiat22: Proszę wejść na ten odnośnik : https://www.wykop.pl/ustawienia/

Będzie pani miała tam sekcję : Prywatne wiadomości

Proszę ustawić opcję : Otrzymuj wiadomości na "Od Wszystkich" wtedy będziemy mogli porozmawiać mniej jawnie, wszelkie informacje które wymieniamy w tej chwili są jawne i widoczne dla wszystkich.

Jak zaznaczy Pani tą opcję to będę mógł otworzyć rozmowę prywatną z Panią.
  • Odpowiedz
@Fallenzgr: O kurde. Nie spodziewałam się, że pod tym filmikiem tyle osób napisze, że chce użyć tego filmiku... Zaczynam się zastanawiać, czy wszystkie prośby były naprawdę od tych instytucji, czy ktoś sobie jaja z tego zaczął robić.
  • Odpowiedz