Wpis z mikrobloga

@Paul_Proteus: dla mnie byłaby to cenna informacja. Wrzucali kiedyś taki wykresik zależności "ilość partnerów seksualnych partnerki vs prawdopodobieństwo rozwodu". Nie muszę chyba stwierdzać oczywistego, że wśród dziewic prawdopodobieństwo było najniższe
  • Odpowiedz
@Paul_Proteus: Jedną z największych wad wiązania się z niedziewicą jest to, że ma jakiegoś "byłego", który wciąż zajmuje jej myśli i marzenia. Samemu jest się tylko plastrem na jej złamane serce. Taka kobieta wielokrotnie zdradza aktualnego z byłym w myślach, a jak nadarzy się okazja, to i w realu. No chyba, że jej uczucie wygasło, kontakt całkiem się urwał, albo to była kobiety inicjatywa, żeby zerwać poprzedni związek (na przykład
  • Odpowiedz
@Paul_Proteus: Ludzie którzy w dzieciństwie nie chcieli być podobni do swojego ojca są w ogóle bardziej rozwiąźli niż średnia w społeczeństwie i są na to badania, więc akurat tutaj stosunek do rozwiązłości mnie nie dziwi. Szkoda słów na tę patologię.
  • Odpowiedz
i jak tłumaczysz to zjawisko?


@powiedz: przypuszczam, że dla większości kobiet s--s nie jest tak całkowicie pozbawiony uczuć wyższych, jak dla niektórych mężczyzn i każdy dodatkowy one-night stand zaburza im postrzeganie mężczyzn i normalnych związków. Z każdym nowym myślisz o tych poprzednich i nie możesz zbudować normalnej relacji. Faceci też mogą mieć podobne problemy jeśli są bardziej uczuciowi, ale spora część pewnie może to przezwyciężyć właśnie tym "szowinistycznym" podejściem, że
  • Odpowiedz
@Paul_Proteus: W którym miejscu @artpop "wyśmiewa" czyjeś preferencje? Nie napisał "czekający na dziewicę są głupi", "beka z miłośników dziewic" czy "zakazać ślubów przed pierwszym razem", tylko (słusznie) zauważył, że obecnie nie istnieje już tabu związane z dziewictwem.
  • Odpowiedz
@alkan:

Czekaj pokażę Ci palcem, w którym miejscu. Otóż:

"Serio w tych czasach dla kogoś jest ważne dziewictwo drugiej osoby xD"

(cyt. oryginalny, za interpunkcję nie odpowiadam)
  • Odpowiedz
  • 7
Wrzucali kiedyś taki wykresik zależności "ilość partnerów seksualnych partnerki vs prawdopodobieństwo rozwodu". Nie muszę chyba stwierdzać oczywistego, że wśród dziewic prawdopodobieństwo było najniższe


@desensitization Wiem o który wykres chodzi, bo był dosyć często wrzucany w różne wpisy. Mój problem z tym wykresem jest taki, że niby pokazuje zależność "ilość partnerów vs prawdopodobieństwo rozwodu", ale przecież każda z tych kobiet kiedyś była dziewicą i miała tego pierwszego chłopaka. Więc ciężko mi stwierdzić,
  • Odpowiedz
@desensitization: nie zgodziłabym się że faceci są mniej uczuciowi. Wydaje mi się wręcz ze są bardziej. Wiec kobiety tez powinny szukać prawiczków.
Ja w tym wykresie raczej widziałam zawsze czynniki społeczne.
Między innymi: Katolicy trzymają wstrzemięźliwość aż do ślubu. Katolicy nie rozwodzą się bo jest to źle postrzegane przez ich społeczność.
  • Odpowiedz
Wiem o który wykres chodzi, bo był dosyć często wrzucany w różne wpisy. Mój problem z tym wykresem jest taki, że niby pokazuje zależność "ilość partnerów vs prawdopodobieństwo rozwodu", ale przecież każda z tych kobiet kiedyś była dziewicą i miała tego pierwszego chłopaka. Więc ciężko mi stwierdzić, że mam większe szanse na trwały związek jeśli moja partnerka będzie dziewicą.


@grzsci: to fakt, bo wtedy wymusza to na takim idealnym związku
  • Odpowiedz