Wpis z mikrobloga

@skiter sobie żartujesz, przecież wiadomo że nic nie ma za darmo, tak jak wspomniał @wooojtassss kwestia tego jak są gospodarowane te pieniądze. Mogły by być niższe podatki, przejrzyste zasady opodatkowania i rozsądnie wydawane pieniądze pobrane z podatków, ale cóż jest jak jest.
@wooojtassss: jak zwykle zalezy na co sie aptrzy, na podatek rolny? na podatek od wody? a moze podatek od pracy? ... z kazdego punktu mozna powiedziec ze to jest fe, a to jest ok, ja generalnie jestem za stalym poziomem dla kazdego z mozliwych podatkow, czyli np 19% na kazdy mozliwy.

To czy ten czy inny podatek jest wydawany dobrze czy nie to tez zalezy pewnie od wielu zmiennych.
Niemcy maja 0 % dla ludzi, którzy holdują bitcoina przynajmiej rok. Tak czytałem niedawno.


@btc99999999: no tak na BTC a co jedzenie tez jest bez podatku, paliwo tez? i cala reszta tez? CALY #!$%@? KRAJ BEZ PODATKU! JEDZIEM TAM!!!!!
@skiter: tak, godziłbym się nawet na te 19% podatku dochodowego, ale gdyby znieśli VAT i inne ukryte podatki w paliwie, akcyzie itp, chociaż 19% to i tak kosmos, 10% by im starczyło na wszystko co potrzebne żeby funkcjonowało państwo, ale nasz lud wybiera socjalistów, więc #!$%@?ą na głupoty
@wooojtassss: no tak - demokracja to na chwile obecna jedne z lepszych rozwiazan, bo jak mowi historia, inne systmy sie srednio sprawdzaja ;)

Jak widac gdzies granica jest czy socjal updanie? Pewnie w pewnym punkcie sie skonczy wiec ludzie wybiora inna opacje - taka jest nadzieja ze tak sie stanie, a jak sie nie stanie, to widac ze ludziom nie zalezy na tym.