Wpis z mikrobloga

@Basteq: @koszyn: Każdy ma swój gust i każdy lubi co innego :3 Mnie się podoba i w takiej wersji wrzucam. W życiu nie chodzi o to, żeby podporządkowywać się innym, ale o to, żeby robić wszystko po swojemu i być zadowolonym. A co tam. YOLO
@fotografiola: "gust" który zakłamuje rzeczywistość daje mylne informacje zwrotne jest, wybacz, BŁĘDNY. Jako fotograf masz za zadanie uchwycenie momentu sceny, jego emocji, odczuć, konturów, głębi. Tego NIE uzyskasz prostymi filtrami, tylko poświęceniem siebie dla efektu. Spróbuj porobić zdjęcia z manualnymi nastawami, BEZ żadnej obróbki. Zobaczysz po jakimś czasie, że FILTRY są kompletnie nie potrzebne :) MASZ OKO, przyznaję, - wykorzystaj to! I tu nie jest potrzebny żaden sprzęt za ~7k pln.
źródło: comment_b74Xfgk44vihwG4EFtpiW1Z258WlAeD1.jpg
@Basteq: Odkąd posiadam aparat NIGDY nie zrobiłam zdjęcia na trybie automatycznym, zawsze na manualnym :) Doceniam i dziękuję za rady ;) Ale... te zdjęcia zwyczajnie mi się podobają, nic nie poradzę, że cieszą moje oko, dlatego wstawiam je w takiej, a nie innej postaci :<
@fotografiola: trzeba odnaleźć swój styl. Ale prawdziwy sukces jest kiedy spodoba się jeszcze innym ;) Swego czasu podobały się zdjęcia przerobione na a'la HDR, z podbitą mocno przejrzystością, kontrastem itd. Po pewnym czasie natchnęło mnie, żeby zacząć robić inaczej, bardziej naturalnie. I teraz jak popatrzę z perspektywy czasu na to co kiedyś robiłem to dopiero teraz widzę jak kiepskie to było. Próbuj, kombinuj i ćwicz ;)
@fotografiola to zdjęcie jest zwyczajnie słabe, nadmierny HDR jest w ogóle słaby, jest za ciemne, ma jakies dziwne cienie na niebie i w ogóle, HDR jest spoko jesli ktoś go umie robić, tutaj no niestety...
@fotografiola ale co ma słońce do obróbki nieba w poprzednich zdjęciach to nie wiem... Po prostu za mocno zjechalas ze swiatlem na rym zdjęciu i zrobiły się placki cieni na niebie. W ogóle zdjęcie jest zbyt ciemne po obróbce, tylko to próbuję Ci uzmysłowić. Nie mam na telefonie więcej zdjęć, którymi mógłbym Ci udowodnić że w każda pogodę da się zrobić fajną obróbkę.
źródło: comment_kWMEJqe8GoO4gCmcUYcULXHDxATwbRh6.jpg