Wpis z mikrobloga

  • 1811
#mirko #pomocy

Miesiąc temu jeden #sebix przywłaszczył sobie mój telefon. Policja oczywiście umorzyła postępowanie (złożyłem zażalenie do sądu). Jestem w posiadaniu jego zdjęć oraz za dzień, dwa będę miał film z monitoringu.
Potrzebuję Waszej pomocy (oprócz wejścia w gorące) w znalezieniu kolesia #csiwykop
Mój pomysł jest taki:
Strona na FB ze zdjęciami i filmem oraz kontaktem do mnie.
Strona typu www.oddajtelefon.pl z info jak na FB.
Funduje 500zl nagrody dla osoby która przyczyni się do znalezienia sebixa.

Funduje beczkę piwa w #krakow na #krakowskiewykopparty dla mireczkow które pomogą mi w całości, bo ja kompletnie nie ogarniam zakładania domen, serwerow itp.

Szczególnie potrzebuje pomocy w stworzeniu strony oraz wycięcia ryja kolesia z filmu (mam zdjęcie z kopii akt sprawy).

Rozważam wydrukowanie i rozwieszenie na ogłoszeń na slupach ogłoszeniowych.

Macie jakieś protipy jak jeszcze można go dojechać?

Założyć jakiś tag na to?

Poniżej zdjęcie pana sebixa.

#policja
#prawo
#informatyka
Korba112 - #mirko #pomocy

Miesiąc temu jeden #sebix przywłaszczył sobie mój telefon....

źródło: comment_IwlUlpLgwg1SAu3IkR3gkn83ZVxSAe3S.jpg

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
@Louis_Litt: z tego co wiem przywłaszczać sobie telefonów innych osób bez ich zgody też ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiem wiem, prawo tak nie działa, a szkoda, w końcu taki osobnik sam pierwszy pozbawia się przynajmniej ich części swoim postępowaniem.
  • Odpowiedz
@Korba112: Mirku, twórz stronę, dawaj na krakowskie grupy na fb, rób znalezisko i jedziemy ze złodziejem.
ostatnio widziałam, jak jakaś laska szukała typa co jej #!$%@?ł telefon na psim wybiegu, MILIONY udostępnień, ludzie lubią takie akcje udostępniać :)
  • Odpowiedz
  • 297
@DawajDawaj ale ja mam w dupie telefon. Kupiłem sobie taki sam na drugi dzień. Sebixa chcę znaleźć i postawić przed sądem.
Cała ta akcja będzie mnie kosztować więcej niż wart był ten telefon.
  • Odpowiedz
  • 83
Zakładam tag #oddajxiaomi będę Was tam prosił o pomoc oraz informował o postępach. Dajcie tu parę plusów, by wpis się wyróżnił. Dziękuję.

I pierwsze pytanie:

mam propozycję darmowej domeny i hostingu. Jaki adres proponujecie?
  • Odpowiedz
@Suheil-al-Hassan Potwierdzam. Udostępnienie nagrania z kradzieży, na moją tablicę i znane facebookowe grupy z mojego miasta załatwiło sprawę. Sam sprawca co prawda się do mnie nie odezwał, ale jego znajomy. Policja jednak starała coś się z tym zrobić, ale bez tego nagrania raczej byłoby im ciężko.
  • Odpowiedz
@Korba112: Jedź z nim, pomóc mogę jedynie plusikiem. Powodzenia. A tak w ogóle, to była kradzież, a nie przywłaszczenie. Przywłaszczenie byłoby w przypadku, jakbyś mu ten telefon dał osobiście (np. pożyczył), a on by tobie tego nie oddał.
  • Odpowiedz