Wpis z mikrobloga

Mniej więcej tak widzę rowerzystów w oczach wypokpów AD 2018:
- gdy jadą jezdnią wloką się blokując ruch, więc powinni jeździć po chodniku
- gdy jadą chodnikiem #!$%@?ą jak szaleńcy zamiast jechać po jezdni
- gdy jadą drogą dla rowerów to marnują publiczne środki na swoje zachcianki
- a gdy siedzą w domu i nic nie robią - są pasożytami ludzkości, bo nie płacą podatku drogowego ani za OC
¯_(ツ)_/¯
#rower #zalesie #bezpieczenstwo #prawojazdy
mocniak - Mniej więcej tak widzę rowerzystów w oczach wypokpów AD 2018:
- gdy jadą j...

źródło: comment_TaxdOYhWKxOsK3QzbzLcrTGXkXeYeRla.jpg

Pobierz
  • 58
@mocniak Co ciekawe jako kierowcy nigdy mnie rowerzyści nie denerwowali bo rozumiałem że drogą też do nich należy. Ale jako pieszego to czasem #!$%@? mnie strzela. Nigdy nie strąbiłem rowerzysty ale codziennie niemal słyszę jak jakiś cyklista #!$%@? dzwonkiem jadąc po chodniku. Albo jedzie na mnie i skręca w ostatniej chwili jak orientuje się że nie zejdę mu z drogi.
@KornixPL: nie mogą. Rowerzysta ma obowiązek stosować się do przepisów ruchu drogowego jak każdy inny użytkownik dróg (chyba że wyjątkowo dopuszczone jest to oznakowaniem nie dotyczy rowerów). Czyli w podanych przez Ciebie przykładach - popełniają wykroczenia.
@mocniak: Tru :D Pamiętam, że jak rowerem jeździłam codziennie to w niektórych miejscach zdecydowanie wolałam jeździć chodnikiem, niż jezdnią, czyli niezgodnie z przepisami... Zresztą sam zobacz xD

https://www.google.pl/maps/@54.4006206,18.6282838,3a,75y,57.34h,74.1t/data=!3m6!1e1!3m4!1s7rloRFehuBYJ2kmw6QGu9g!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

Chodnik w pip szeroki, ludzi praktycznie brak, a na ulicy obok jak w lesie, dzicz #!$%@?, dzicz! Przejścia dla pieszych zrobili tam na podwyższeniach, zgadnij dlaczego xD Pomijając już to, że nie znoszę być zawalidrogą, a tam niestety inaczej się nie dało -
@catch: Gdańsk jest specyficzny. Z jednej strony niby jest sporo dróg dla rowerów, a z drugiej rowerzysta na jezdni jest trąbiony przez wszystkich. Raz zostałem zatrzymany przez Policję za jazdę po jezdni, mimo że droga dla rowerów zaczynała się dwa skrzyżowania dalej ¯\_(ツ)_/¯