Wpis z mikrobloga

#godelpoleca #muzyka #true30 #90s #polskamuzyka

#7
Beata Kozidrak - Siedzę i Myślę

Bajm i sama Kozidrak na mapie polskiej muzyki zajmują miejsce szczególne. pomijając już kwestie tego czy jesteśmy osobami, które patrzą na całe zjawisko przez pryzmat wiejskiej otoczki, kiczowatych aranżów i muzycznegojarmarku, będącego najjaśniejszym punktem uroczystości z okazji dni Wejherowa.
to nie podlega wątpliwości, że wokół ich twórczości kłębi się pewnego rodzaju aura muzycznego mistycyzmu. takiego potrafiącego zjednoczyć zupełnie obcych sobie ludzi, zahipnotyzowanych stadionowymi refrenami i prostymi melodiami do wspólnego oczyszczenia rozumu z resztek wstydu.

przy Siedzę i Myślę mamy do czynienia z najlepszym, najlepiej broniącym się po latach kawałkiem z solowego repertuaru Beaty.
wspomniana "Bajmowa" stadionowość odbija się echem gdzieś daleko stąd, jedynie w nieśmiało zataczających krąg gitarowych wstawkach. pierwszy plan przejmuje kojąca delikatność głosu Kozidrak. zmysłowo przechadzająca się po brzegach uniwersalnej intymności metafor, sprawiając, że mogę uznać tekst piosenki za adresowany TYLKO DO MNIE.

najntisowa produkcja i marzycielsko snująca się kompozycja pomaga poprawić słodko-gorzki w smaku przekaz. pozwalając życiowym retrospekcjom pooddychać sentymentalnym powietrzem, parującym po deszczu nieporozumień i niedopowiedzeń.
a dla mojego niepoprawnie i nierównomiernie pompowanego serca jest przeciekającym schronieniem, które znajduję podczas burzy głupich pomysłów.

dlatego razem z Beatą, ruszamy w daleką podróż, będziemy siedzieć i myśleć, ale już bez snucia wielkich planów, dla małych ludzi...
KurtGodel - #godelpoleca #muzyka #true30 #90s #polskamuzyka 

#7
Beata Kozidrak - ...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach