Wpis z mikrobloga

z ciekawości, ile podwyżki podatków byś zaakceptował żeby dorzucić parę miliardów dla niepełnosprawnych?


@stan-tookie-1:

Przecież wystarczy nie kraść i pieniądze się znajdą. Tak mówiła premier Szydło, sugerujesz że kłamała?
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: prawo obliguje ciebie do udzielenia pomocy gdy widzisz ofiare wypadku. jezeli zmuszasz kobiete do rodzenia niepelnosprawnej ofiary a pozniej odmawiasz jej pomocy to tak samo jakbys przeszedl obojetnie nad umierajacym. zgodnie z prawem powinienes siedziec w pierdlu. zgodnie z tym co mowi nowy testament bedziesz smazyl sie w piekle.
  • Odpowiedz
prawo obliguje ciebie do udzielenia pomocy gdy widzisz ofiare wypadku. jezeli zmuszasz kobiete do rodzenia niepelnosprawnej ofiary a pozniej odmawiasz jej pomocy to tak samo jakbys przeszedl obojetnie nad umierajacym. zgodnie z prawem powinienes siedziec w pierdlu. zgodnie z tym co mowi nowy testament bedziesz smazyl sie w piekle.


@paintszopnoob: Bardziej pokrętnego wywodu już chyba nie dało się spłodzić. Osoba niepełnosprawna to nie jest ofiara, tym bardziej ofiara wypadku. Tego typu podejście jest najgorszym, w sferze relacji międzyludzkich, co może spotkać osoby niepełnosprawne. 3/4 dzieciństwa wychowywałem się z kilkoma osobami niepełnosprawnymi. Ostatnie czego oczekiwali to żeby ludzie ich traktowali jako ofiary. Oczekują że będziemy ich traktować normalnie, tak jak innych. Jeden człowiek jest niski, drugi wysoki, a trzeci jest karłem, jeden ma krzywy nos, drugi ma prosty, jeden ma obie nogi, drugi ma tylko jedną, trzeci nie widzi a czwarty nie ma zmysłu powonienia. Każdy z nas jest inny i każdy w innym stopniu. Niektóre z takich różnic wpływają na nasze życie w bardzo małym stopniu a inne zmieniają je diametralnie, ale najczęściej tylko w niektórych jego aspektach. Osoba która nie widzi będzie miała problem np. posługiwać się mapą, ale policzy wszystko w pamięci dziesięć razy szybciej od Ciebie. I nie będzie chciała żebyś zawsze i wszędzie ją traktował jako osobę ułomną. Jest zwykłym człowiekiem i chce być traktowana tak samo jak inni. Czasem możesz jej w czymś pomóc - jeżeli jest to niezbędne albo Cię o to poprosi. Ale nigdy nie traktuj jej jako ofiarę.

Druga kwestia, pisanie o "zmuszaniu kobiet do rodzenia" jest odwracaniem kota ogonem. Nikt nie chce zmuszać nikogo do czegokolwiek, mowa o zabranianiu czegoś (dokładnie zabijania dzieci według pro-life). Ciągnąc pierwszy przykład. Jeżeli prawo zabrania Ci zabić sąsiada to na równi powiesz że to jest zmuszanie Cię do mieszkania obok niego? Niepokalane poczęcie nie istnieje, albo miało miejsce tylko raz. Jeżeli nie mówimy o gwałcie to nikt kobiety nie zmuszał do zajścia w ciążę. Decyzje mają konsekwencje. Jak za późno spłacisz kartę kredytową to musisz zapłacić odsetki, jak uprawiasz seks musisz się liczyć z ryzykiem zajściem w ciążę oraz tym że prawo oraz dominująca moralność nie pozwoli Ci tego nasciturusa zabić. Nikt tutaj do niczego nie
  • Odpowiedz
no popacz, a na wykopie pisali, że jak ktoś jest zwolennikiem przyjęcia uchodźców to powinien ich przyjąć pod swój dach. Tylko jakoś nikt nie rozumie, że te dwa aspekty mają się nijak do siebie.


@GilbertEatingGrape: No taki argument jest równie durny. Aczkolwiek z różnych powodów. Ponieważ nie ma znaku równości pomiędzy zabranianiem jakiegoś działania a chęcią jego podjęcia. Gdyby tak było to ludzie za przyjęciem uchodźców mogliby tak samo szumnie
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: ja instynktownie czuję różnicę między zakazem aborcji, co ma wpływ na moje życie, moich znajomych, wielu ludzi. A przyjęciem uchodźców, którzy nie będą mieli wpływu na nic, bo 99.9 % ludzi nie spotka nawet jednego uchodźcy w swoim życiu. Sytuacje są podobne, bo wyrażamy swój pogląd i oczekujemy, że państwo będzie się tym dalej zajmowało i tak się dzieje.
  • Odpowiedz
A przyjęciem uchodźców, którzy nie będą mieli wpływu na nic, bo 99.9 % ludzi nie spotka nawet jednego uchodźcy w swoim życiu


@GilbertEatingGrape: Piękne kłamstwo jak na neuropejczyka przystało:)
Powiedz to Niemcom, Szwedom czy Francuzom. Już nawet nie kryjecie się z tymi bezczelnymi kłamstwami i manipulacjami.
  • Odpowiedz
lol, typowy rasistowski seba szczujący Polaków.


@GilbertEatingGrape: Lol rasistowski bo nie chcę wrogo nastawionych cudzoziemców w moim kraju. Nie bądź tak bezczelny i nie nazywaj rasistą kogoś kto chcę się uczyć na cudzych błędach.

. Kraje, które wymieniłeś przyjmowały códzoziemców od
  • Odpowiedz