Wpis z mikrobloga

Bitmaina S9 - kopie przyzwoicie, ale jak prędko jego obroty znacząco spadną po wydaniu kolejnej generacji?


@A_Szczepaniak: generalnie co ok pół roku wbija nowa generacja lepsza z 50% od poprzedników ale prawo moora jest skończone wiec w którym momencie dojdziemy do ściany i nie da się dopchać wiecej tranzystorów na jednostkę obliczeniową. Andreas mówił o kilku latach potem nie będzie zbyt wielkich różnic w ASIC
  • Odpowiedz
@A_Szczepaniak: Antminer S9 jest już stary, obecnie Bitmain już stworzył nowe i prawdopodobnie właśnie je testuje w swoich kopalniach bo hashrate bardzo szybko ostatnio wzrastał (wszystkie ASICE są testowane najpierw, część procesorów pada, do sprzedaży trafiają tylko te o dobrej prędkości).

Obecnie nie ma sensu kupować S9, nie zwróci się. Dodatkowo Intel i Samsung wchodzą w koparki do BTC.
Poczekaj na nową generację i kupuj w pierwszym rzucie. Wtedy Ci
  • Odpowiedz
@WeselnyGiermek00: Prawo moora już długo nie działa, poza jednym producentem chipów który robi ramy, procki GPU i właśnie ASICe. To producent TSMC. Oni się ostatnio tak niesamowicie szybko rozwijają że pomniejszali proces technologiczny o pół szybciej niż 1,5 roku. Przegonili prawo Moora.
Antminer S9 ma chipy w 16nm, obecnie TSMC już może wyprodukować 5nm i nie wiadomo czy to nie będą ostatnie. Granice fizyczne określa się na 4nm, wtedy odległości
  • Odpowiedz
@A_Szczepaniak: Tu masz ustawienia S9 i obliczony zarobek na ten moment. O ile wzrośnie trudność nikt nie przewidzi. https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/btc?HashingPower=14000&HashingUnit=GH%2Fs&PowerConsumption=1400&CostPerkWh=0.16&MiningPoolFee=1

Tu masz wykres wzrostu trudności:

W ciągu roku trudność wzrosła 8x !!!

Jeżeli kupisz dzisiaj S9 to nawet z darmowym prądem byś miał problem z zwrotem za koparkę a co dopiero zarobek. Tylko nowe ASICE
  • Odpowiedz
@WeselnyGiermek00: @cyberpunkbtc: dzięki chłopaki za odpowiedzi. Z miejscem i prądem nie ma problemu. Mam kopalnię na GTX, ale chcę wejść w temat ASICów. Osobiście myślałem nad NiceHashem i podłączeniem go pod S9, wtedy kopie 2x więcej niż jakby kopał BTC. Ostatnio NiceHAsh działa bardzo przyjemnie, a prowizje jeśli dobrze obracasz urobkiem są niezauważalne.

Przy obecnym kursie i cenie Antminerów S9 zwróci się w mniej niż rok, ale wiadomo
  • Odpowiedz