Wpis z mikrobloga

Kocham wiosnę i lato. Budzik 5.30 i w zasadzie od razu jestem gotowy do wstania z łóżka, bo słońce świeci już na całego. Humor od razu lepszy. Na dworzu z samego rano 17 stopni, później będzie ponad 20. Wrócę do domu z pracy i jeszcze będę miał słońce przez prawie 6h. A dopiero jest maj. #!$%@?ć zimę!

#oswiadczenie #bojowkalata #bojowkawiosny #oswiadczeniezdupy
  • 76
  • Odpowiedz
@kotos00: przeciez masz cały kwiecień maj czerwiec lipiec sierpien wrzesień, to chyba nie są dwa miechy? ja się cieszę z różnorodności, trochę deszczu trochę słońca trochę zimy. Idealnie.
  • Odpowiedz
@brck89: "Na dworzu"... Jak się przeprowadziłam, to jak słyszałam to, to myślałam, że to jakiś błąd. Okazało się, że to typowe dla terenów podwarszawskich. Widzę Mirka z moich okolic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kiedy nie możesz się zdecydować czy mówić na dworze czy na polu


@PKWiU93-21-1: Zwrot "na dworzu" to najzwyczajniejszy regionalizm. Tak samo naturalny dla niektórych, jak dla innych "na dworze", czy "na polu".
  • Odpowiedz
@impresija
@eshabe ale przecież "na dworzu" jest błędem. Jak pierwszy raz to usłyszałem, to myślałem że się przejezyczyl ktoś, a potem się okazało, że sporo warszawian tak mówi. No i mówią też "tutej", "dzisiej" itp. xD
  • Odpowiedz
@Perla_Export: Jakie to ma znaczenie, czy ktoś uzna to za błąd, czy nie? Wytykać ludziom używania regionalizmów, bo w języku literackim używa się innej formy danego słowa? Coś jest złego w regionalizmach?

Jak byłem młodszy, to starałem się nie używać regionalizmów, bo jacyś idioci wzbudzili we mnie bezsensowne poczucie, że to niby obciach. Jak dorosłem i dojrzałem, to doszedłem do wniosku, że to żaden obciach i nie ma sensu na
  • Odpowiedz
@lastro: codziennie tak chodzę spać. Nie ma bata, abym był przytomny przed 6:30...
Przykład z wczoraj/dziś. Poszedłem spać 22:15, wstałem 6:00. Do 6:20 siedziałem półprzytomny na łóżku. Dopiero potem nabrałem tyle świadomości, aby iść pod zimny prysznic. Dopiero po nim się budzę. Nie funkcjonuje bez zimnego prysznica i mocnego podwójnego espresso rano.
  • Odpowiedz