Wpis z mikrobloga

#jedzenie71 #wroclaw

Bloger z WPK zabrał się już nie za jedzenie, a za moralność wrocławskich szefów kuchni stalkując ich prywatne profile.
Jak powszechnie wiadomo rysowanie #!$%@?ów na pudełkach ma niesamowity wpływ na jakość serwowanych dań oraz oznacza zło i zgniliznę.
Czekam, aż pojawi się wpis rankingujący prywatne profile kucharzy, bo może się okazać, że więcej takiej patologii ()
Plus niestety, jako monopolista ze zwichniętą umiejętnością dyskusji zbanował kilka osób i ocenzurował masę komentarzy.
jukees - #jedzenie71 #wroclaw 

Bloger z WPK zabrał się już nie za jedzenie, a za m...

źródło: comment_jvTubOVZgedASbTYh4sX587GDJjYZGYK.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jukees: przyznam szczerze, że komentarze tutaj czyta się dużo lepiej, niż na fb, bo tam gość ma jeszcze swoją armię "degustatorów", a tutaj wszyscy jadą z nim równo. I bardzo dobrze, już dawno gość odleciał w kosmos i ma się za zbawcę wrocławskiej kuchni.
  • Odpowiedz
@Ogau: Widzisz, nie "ma się", tylko tacy jak Ty o tym wspominają, wyciągając jakieś bzdury od czapy. Ale to trzeba najpierw się czymś zainteresować, żeby komentować
  • Odpowiedz
@W_P_K:

najpierw się czymś zainteresować, żeby komentować

interesujesz się cudzymi rysowanymi przyrodzeniami? :D
to ja już nie wiem kto jest tutaj bardziej niedojrzały, czy ten szef który wrzuca na fb penisy dla żartu czy fan tego typu treści
  • Odpowiedz
@Klepajro: Przepraszam, zapomniałem, że ekipa Wykopu ma delikatne podniebienia i tylko u Amaro się stołuje. Aha, kasuję wszystko jak leci, każdy jeden komentarz, dlatego ludzie w dalszym ciągu, mimo takiego piprzenia głupot, przychodzą chętnie powymieniać zdanie, bo wiedzą jednocześnie, że jeśli nie ma chamstwa, nie ma banów. Ale oczywiście ty musisz retorykę godną Faktu zastosować, żeby kilku kolegów przyklasnęło.
  • Odpowiedz
@W_P_K

Widzisz, nie "ma się", tylko tacy jak Ty o tym wspominają, wyciągając jakieś bzdury od czapy.


Ja #!$%@? co za hipokryta. Sam wyciagasz bzdury od czapy czepiajac się tego biednego szefa kuchni
  • Odpowiedz
@jukees: kiedyś gościa czytałem, można było pozostawać na bieżąco ze zmianami we wrocławskiej gastronomii i to był spory plus. I to wciąż jest aktualne, ale te jego wstawki światopoglądowe to taki #rakcontent że nie wyrabiałem, co drugi post to było pacnięcie się w czoło i "co ty #!$%@? gościu xD"
Klasyczna choroba polskich blogerów - im popularniejszy, tym bardziej odlatuje. Coraz cięższa cenzura (pod pozorem "zachowywania poziomu"), moderowanie
  • Odpowiedz
@Styrmir: Ale Ty możesz jeść co tylko chcesz, ja za Ciebie wybierać nie będę. A to, że ludzie robiący takie rzeczy to idioci, to oczywistość.
  • Odpowiedz
@W_P_K: właśnie, że ma się, bo tutaj jakoś nikt ci nie przyklaskuje, a na fb stado grażyn broni cię jak niedźwiedzica młodych xD
  • Odpowiedz
@Ogau: Ale ja tu nie jestem, żeby ktoś mi przyklaskiwał. Tak samo jak na blogu, gdzie nie wrzucam tylko cuekierkowych treści, ale też te kontrowersyjne i dziwnym trafem coś ta Wasza teoria się nie sprawdza z usuwaniem komentarzy, skoro pod wczorajszym wpisem jest ich wiele.
  • Odpowiedz
@W_P_K: #!$%@? gościu, weź przestań #!$%@?ć, bo się robi żenująco. Pod każdym twoim wpisem, który mi wyskoczy na fb (nie lajkuje to pewnie jest to mała część) ktoś narzeka, że mu usunąłeś post.
  • Odpowiedz