Wpis z mikrobloga

#matura

mój znajomy nie poszedł kiedyś na swoją maturę bo nie miał czasu. Składał motocykl. Dziś żyje na poziomie dostępnym dla mniej niż 1% społeczeństwa. Nikt nigdy nie zapytał go o maturę. Ja swoją zdałem, studia skończyłem ale ani jednego dyplomu nigdy nie użyłem. Mój obecny pracodawca nie pytał mnie o wykształcenie bo miał to w dupie.

Liczą się tylko i wyłącznie umiejętności a dzisiejsza matura nie jest dowodem na jakąkolwiek umiejętność
  • 29
Liczą się tylko i wyłącznie umiejętności a dzisiejsza matura nie jest dowodem na jakąkolwiek umiejętność


@Prawy_Kacper: Liczy się to, że dobrze zdana matura jest przepustką na wymarzone studia, na których, niespodzianka, kształcisz się w wybranej specjalizacji. Twój wpis przypomina te z serii "Bill Gates nie ukończył studiów i jest miliarderem, studia są gówno warte!!11"
@zagrozonyrys: OK. Zgadzam się z tobą i gdybym dzisiaj szedł na studia to tylko i wyłącznie na takie gdzie dyplom = pieczątka. Dla jasności skończyłem Politechnikę Wrocławską na kierunku "Elektronika coś tam, coś tam" ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Psychopathy_Red: Nie, bo Bill Gates jest jeden a ludzi, którzy robią kariery, firmy, pieniądze, dobre prace nie używając wcale swojego wykształcenia jest dużo. Inna sprawa, że tyczy się to ludzi, których inteligencja jest wysoka i zdanie matury nie mogło być problemem. Jak zdanie matury stanowi dla kogoś problem to powinien martwić się tym, że jest głupi a nie tym, że papierka mieć nie będzie.
@Prawy_Kacper studia są po to żeby się rozwijać i pogłębiać swoją wiedzę. Jak chcesz mieć po szkole zawód to idziesz do zawodówki a nie do LO i na studia.

Możesz mieć umiejętności nie z tej ziemi a np takim projektantem konstrukcji bez odpowiednich studiów nie zostaniesz.