Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagu #matura #matematyka #maturatobzdura, czy tylko mnie w techbazie #!$%@?ły zadania zaczynające się jak np to z picrela?

Idąc tym tokiem myślenia (udowodnij, wykaż etc.) możnaby wstawić niebieski kwadrat i zadać zadanie "Udowodnij że kwadrat jest niebieski"
Nie wiem po co i komu do życia jest potrzebne np. udowadnianie twierdzenia pitagorasa (notabene samo twierdzenie coraz częściej przydaje mi się przy jakichś błahostkach); twierdzenie istnieje, zostało potwierdzone i jest ogólnie używane.

Więc na #!$%@? udowadniać?


Ktoś ma podobnie jak ja?
p.....o - Mireczki spod tagu #matura #matematyka #maturatobzdura, czy tylko mnie w te...

źródło: comment_WekYNmDDtfjDZjP7KBqiReHWIP6NxUQ0.jpg

Pobierz
  • 9
@prezydent_kraju_zastepczego To samo możesz powiedzieć o każdym zadaniu. Matura sprawdza umiejętności ucznia, w tym przypadku logicznego myślenia i rozumowania. A co do przykładu z twierdzeniem Pitagorasa - to już zależy od Twojej ciekawości, czy wolisz zapamiętać dane zagadnienie bez żadnej refleksji, czy jednak chciałbyś je zrozumieć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@prezydent_kraju_zastepczego: Zadania na dowodzenie mają wysoką wartość dydaktyczną, bo pokazują, że nie tylko znasz dane zagadnienie i wiesz, jak coś policzyć, ale także, że je rozumiesz i twoje wykorzystywanie wiedzy w praktyce. O to właśnie chodzi - masz rozumieć skąd to się bierze, a nie być bezmyślną maszyną do liczenia, bo już takie mamy i są o wiele lepsze i szybsze ode mnie, czy od ciebie.