Wpis z mikrobloga

@abuk220: Ja mam raczej o to pretensje do rodziców, że będąc w tym wieku kazali mi się uczyć zamiast rozwijać się w tym co wtedy lubiłem robić, bo jak ktoś ma dyplom to jest kimś. Gówno prawda, debile którzy na geografii w liceum nie potrafili pokazać kontynentów na mapie świata czy zapamiętać jak jest pies czy kot po angielsku, teraz zarabiają porównywalnie ze mną jako mechanicy maszyn rolniczych.
@Prezes_roku: A mało? Decydujesz o kierunku edukacji, decydujesz o tym co chcesz robić jeszcze w młodości, czy chcesz się uczyć, pracować, bawić się? Poznajesz przyjaciół i przyjaciółki, ba może nawet drugą połówkę.
I pięknie jest jak wszystko pójdzie dobrze, gorzej jak za kilka lat budzisz się z ręką w nocniku, zastanawiając się że popełniłeś błędy których już nie naprawisz. Że być może straciłeś szansę na spełnienie marzeń, teraz gdy już dorośniesz
@abuk220: Mam podobnie, tylko teraz kiedy zbliżam się do 25 też totalnie nie wiem co zrobiłbym inaczej. Czuję, że jeszcze mogę wybronić się ze złego wyboru kierunku studiów, ale dalej nie mam pomysłu jak. Praca niby jest, nawet wiązałem z nią przyszłość, ale teraz otwierają mi się oczy. Problem jest dość powszechny jak patrzę po znajomych.
@miesnakrowa ponawiam pytanie: jaki odsetek ludzi pracuje w swoim zawodzie?

Większość nastolatków od ok 15 rż czuje się uber dorosła, więc niech podejmuje decyzje i ponosi ich konsekwencje. Bo dorosły, to nie jest ten, który ma ten kawałek plastikowego dokumentu uprawniającego do kupna alko czy papierosów, tylko świadomość, że akcja wywołuje reakcję. Decyzje? Można poradzić się starszych, ale przecież uber dorosły piętnastolatek nie będzie głupich rad słuchał.
@Prezes_roku: Nie mam pojęcia jaki odsetek. Ale powiedz mi jakie to ma znaczenie? Gdzie praca w swoim zawodzie implikuje poczucie zadowolenia z życia, tak samo jak praca nie w swoim zawodzie implikuje radość z życia?
Brak związku...

Widzę że bardzo negatywnie jesteś nastawiony do nastolatków, przy czym dobrze potwierdzasz że mając 15 lat jest się kretynem. Bo twierdzi że jest uber dorosłym, gdzie oczywiście nie jest. Nie ma doświadczenia, aby podejmować