Wpis z mikrobloga

  • 30
Zdarzył mi się taki przypadek tydzień temu. Obok mojej posesji jechała starsza pani na rowerze. Niestety pech chciał, że miałem niedomkniętą furtkę i mój pies pobiegł w pobliskie pola. Pani przejeżdżała obok mojego domu i wystraszyła się psa na skutek czego zaliczyła glebę. Pomogłem jej wstać zawiozłem do domu bo twierdziła, że boli ją stopa. Pozbierałem zakupy, zaprowadziłem rower. Na drugi dzień okazało się że babka była na pogotowiu i ma szynę na skręconej kostce. Przywiozłem jej samochód spod szpitala oraz wykupiłem leki (jakieś maści przeciwbólowe za ok 90 zł). Minął tydzień i Pani się odezwała zebym się zgłosił w sprawie roweru. Wczoraj byłem u niej i stwierdziła żebym sprawdził rower. Z rowerem wszystko ok, kilka rysek i to wszystko. Pani wyskoczyła jeszcze z hasłem że miała okulary ivw trakcie upadku cale się porysowały. Podejrzewam że chce mnie naciągnąć bo moja córka widziała zdarzenie i okulary były cały czas na nosie. Czy na moim miejscu odkupilubyscie jej szkła? Podobno używa ich od jesieni (mogło powstać w tym czasie 1000 rys). Czy po tygodniu od zdarzenia może chcieć ode mnie jakieś roszczenia? Na jej miejscu raczej od razu bym zareagował, a nie tydzień ciszy u nagle rower zepsuty, okulary rozwalone. Boję się że za chwilę wymyśli nowa rzecz która się uszkodziła w trakcie upadku. Co myślicie?
#prawo #pytanie #wypadek
  • 39
  • Odpowiedz
  • 4
@luxpl Nie wiem czy OC w życiu prywatnym nie pokrywa takich wypadków. Jeśli masz ubezpieczony dom/gospodarstwo to na bank masz przy tym OC. Ale to musiałbyś się u speców od ubezpieczeń dopytać.
  • Odpowiedz
via Android
  • 13
@Umets ona twierdzi że pies na nią wskoczył. Moja córka widziała to z okna i tak nie było. Ja jej wierzę bo pies NIGDY na nikogo nie wskoczył. Nieraz przechodził obok jakiś pijak i nic nie było. Baba nie ma żadnych zadrapań ani ugryzienia. Moją winą było niedopilnowanie że pies biegał poza posesją do tego się mogę przyznać i dlatego kupiłem jej te leki
  • Odpowiedz
  • 18
@luxpl przecież to jest nielogiczne, psy nie wskakują na ludzi bez chęci ugryzienia, co wskoczył na nią żeby ją #!$%@?ć bo jest takim psim smieszkiem? Weź wyśmiej tą babę bo widać że chce Cię naciągnąć, kupiłeś jej leki mam nadzieję że masz na to jakiś paragon, zawiozłeś i wsio. Ona pewnie złoży sprawę na policję bo widać że kombinuję ale powinieneś wyjść z tego obronną ręką i dostać co najwyżej mandat
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
Myślałem na początku że spoko staruszka miła itp Ale wyczuwam tu #!$%@? niezły fałsz i kombinacje starej
  • Odpowiedz
Przywiozłem jej samochód spod szpitala oraz wykupiłem leki


@luxpl: I tu zrobiłeś błąd - zauważyła, że poczuwasz się do winy jak frajer (dobrze, że ją zawiozłeś, ale przecież to samo być zrobił, gdyby się wywaliła tak po prostu bez twojego psa w pobliżu, nie?), więc zaczęła doić. Powiedz babie, żeby się #!$%@?ła.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Umets dokładnie tak. No ale jeśli teraz złoży zawiadomienie na policję co z tego. Minął tydzień od zdarzenia. Świadków brak. Może coś zdziałać?
  • Odpowiedz
  • 1
@luxpl Twoja córka jest świadkiem, dosyć solidnym bo to dziecko a dzieci trudno namówić do kłamstwa, natomiast nie wiem jak to jest z zeznaniami przez osoby niepełnoletnie.
  • Odpowiedz
@luxpl: Zablefuj, że ktoś z sąsiadów widział i wiesz jak było naprawdę. Jak będzie burczeć postrasz zgłoszeniem wyłudzenia. Ludzie honoru nie mają, pomogłeś to teraz wiedźma chce na Tobie żerować.
  • Odpowiedz
@luxpl a może babka jest samotna i po prostu podoba jej się zainteresowanie? Weź okulary, za dwa dni odnieś powiedz że optyk powiedział że to są drobne rysy od złego przechowywania, i daj jej nowe etui ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak znowu coś wymyśli to zbyj albo pogroź zgłoszeniem wyłudzenia.
  • Odpowiedz
@Volt224 A jakby kundel ją ugryzł to co? Wam psiarzom się wydaje że dla każdego psy są kochane i do tulenia. Większość ludzi natomiast zachowało normalne odruchy i widząc agresywnego psa chcą jak najszybciej pozbyć się zagrozenia.
  • Odpowiedz