Wpis z mikrobloga

@anath0r: Właśnie czytam. Huh, trochę kiepsko, że trzeba to załatwiać w lipcu i jest taki wyścig.. Moja wiza kończy się w lutym i nie mogę jej przedłużyć, dlatego chciałam aplikować na 462, ale widzę, że będzie trochę z tym problem (,)
@pauleene: jak te pozwolenie z ministerstwa jest jeszcze ważne to możesz aplikować online pewnie. Są też różne programy imigracyjne poszczególnych stanów Australii. Z tego co kojarzę to Northern Territory potrzebowało ludzi do pracy i móżna było przedłużyć na rok jadąc do jakiegoś stanu popracować przez pewien czas. Nie jestem pewien czy to dotyczyło Polaków.
Powodzenia, bo uczucie podczas opuszczania krainy Oz nie jest fajne ;)
@anath0r: Nie jestem na 462 w tej chwili, na obecnej wizie nie musiałam wyrabiać pozwolenia z ministerstwa. Dlatego trochę mnie to zaniepokoiło, że wydają je tylko w konkretnym terminie. No i nie mogę aplikować online, co też utrudnia sprawę. Czytałam też o tym, że trzeba 3 miesiące przepracować w NT w hospitality albo na farmie, żeby móc dostać 462 drugi raz...
W zasadzie plan jest taki, żeby się ubierać o PR-kę,
@pauleene a na jakiej wizie teraz jesteś? Ostatnio powiększyli pulę z 200 do 500 wiz. Wiem, że są osoby które za pierwszym razem nie dostały, a po zwiększeniu limitu i ponownym zgłoszeniu się, wizy zostały im przyznane. Polecam dowiedzieć się czy są jeszcze może wolne miejsca.
A jeżeli nie ma, to spróbować w lipcu, przy odpowiednim planie wiza jest w zasięgu ręki.
@gorillaz: 462 chciałam użyć jako zabezpieczenia, jeśli nie dostanę PR-ki (po wycofaniu 457 i zastąpieniu jej TSS mój pracodawca nie może się ubiegać o przedłużenie mojego pobytu, bo przestałam się kwalifikować po zmianach w marcu tego roku). Rozpatrują wnioski w około miesiąc (wg danych z ich strony), więc chciałam tej wizy użyć jako zabezpieczenia jeśli nie dostanę PR-ki i aplikować na początku 2019. Ale chyba nic z tego planu nie wyjdzie.
@mike89: 1 lipca jest nabór zazwyczaj, jak twój wniosek znajdzie wśród pierwszych 500 wniosków to później składasz aplikację, ale nie wiem ile to zajmuje bo do tego etapu nie dotarłem
Niestety ale tylko w ambasadzie w Berlinie